PODCAST JEDNODUŠE: FOCUSRITE VOCASTER

Focusrite Vocaster jak na podcast

Vocaster - na podcast snadno a rychle

Chcete začít s podcasty, ale bojíte se techniky? Chcete natočit svůj první podcast, ale nevíte, jak vybrat zvukovou kartu? Máme pro vás jednu tajnou zbraň! USB zvuková karta Focusrite Vocaster vašemu hlasu zvuk jak z rádia, ať už nahrává kdokoliv!

 

Studiový zvuk jedním tlačítkem

S Vocasterem se nemusíte bát složitého nastavování. Stačí ho zapojit do počítače, stisknout pár tlačítek a skvělý zvuk je na světě! Svůj podcast pak můžete k dokonalosti vyladit pomocí přiloženého editačního programu a pustit ho do světa. Uvidíte, že skvělý zvuk Vocasteru ocení jak posluchači, tak vaši hosté.

Focusrite Vocaster podcast připojení

Optimální hlasitost podcastu

Pokud s nastavením hlasitosti nemáte zkušenosti, můžete snadno skončit s příliš tichou nebo naopak příliš hlasitou zkreslenou nahrávkou a velkými rozdíly ve hlasitosti mezi jednotlivými hlasy. Vocaster toto nastavení ale vyřeší za vás. Stačí stisknout jediné tlačítko, promluvit do mikrofonu a optimální hlasitost je nastavena.

 

Hlas jak v rádiu

Další velkou výhodou Vocasteru je tlačítko s kouzelnou hůlkou. Díky němu totiž ihned máte k dispozici čtyři předvolby barvy hlasu vyladěné podcastovými experty, aniž byste museli něco složitě nastavovat. K dispozici jsou předvolby Clean (čistý), Warm (vřelý), Bright (jasný) a Radio. Tyto presety snadno vyladí k dokonalosti zvuk všech připojených mikrofonů i barev hlasů vašich hostů a vašemu podcastu dodají profesionální lesk.

Focusrite Vocaster One

Připojte cokoliv

S Vocasterem je smíchání několika zdrojů zvuku úplnou hračkou. Jednoduchý mix si totiž zobrazíte přímo na obrazovce počítače. A k čemu je to dobré? Vocaster totiž umožňuje kromě mikrofonu přijímat signál i z dalších zdrojů. Pomocí Bluetooth nebo kabelu snadno do vysílání připojíte hosta na telefonu nebo pustíte hudbu z YouTube a do živého vysílání také snadno přidáte i předem nahrané ukázky.

 

A pokud točíte video, můžete zvuk z Vocasteru také pomocí příslušného konektoru poslat přímo do kamery nebo foťáku a ušetřit při postprodukci čas se synchronizací audio a video stopy.

Focusrite Vocaster připojení kamery nebo fotoaparátu

Další vychytávky

Ač se to na první pohled nezdá, tlačítko Mute (ztlumení) je k nezaplacení. To ví každý, kdo někdy dělal podcast. Nechcete mít v nahrávce kašlání nebo vrzání židle? Ztlumte mikrofony a v klidu počkejte, až bude vše v pořádku.

 

Mezi další skvělé vlastnosti patří také miniaturní rozměry, povedený design a tělo z recyklovaného plastu (pro zajímavost: Focusrite na výrobu použil 50 % z recyklovaných plastů!). Vocaster si tak můžete vzít kamkoliv, ve videu vám rozhodně ostudu neudělá a ještě šetří životní prostředí.

Focusrite Vocaster Mute button

 

Řešení pro každého tvůrce

Ať už s podcasty začínáte nebo už máte nějaká natáčení za sebou, Vocaster má řešení pro všechny. Vocaster One a Vocaster Two se od sebe liší počtem mikrofonních vstupů. Vocaster One využijí tvůrci videí, recenzenti nebo sólo podcasteři, Vocaster Two se dvěma mikrofonními vstupy se hodí při tvorbě rozhovorů, kdy má každý host svůj mikrofon i sluchátka.

 

Pořídit lze jak samotný Vocaster, tak šikovný „studiový balíček”. Součástí balíčků Vocaster One Studio i Vocaster Two Studio je totiž rovnou i mikrofon, propojovací kabel a sluchátka, takže s natáčením můžete začít hned po vybalení z krabice.

 

Začít s podcasty zkrátka nebylo nikdy nebylo jednodušší!

Začnete ještě dnes? :-)

   

Focusrite Vocaster - podcast zvládne každý