SOUNDCRAFT Ui16

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 12 051 Kč
Cena bez DPH 9 960 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-10%
Doporučená s DPH 13 390 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Uh. Hradiště, Praha
ihned k dodani 9 ks


Kód produktu: SF_.SF Ui-16 EU
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Digitální mixážní pult do racku, Ui série, WiFi dálkové ovládání prostřednictvím libovolného zařízení Windows/Android/iOS/Linux, 16 kanálů, 4x mikrofonní vstup, 8x mic/line vstup, 2x nástrojový vstup, 2x USB vstup 2x RCA vstup, 4x Aux, 2x sluchátkový výstup, 3x DSP procesor Lexicon, Ampmodelingový procesor DigiTech pro kytaru, eliminátory zpětné vazby DBX

Digitální mixy série Soundcraft Ui

Originální digitální mixy Soundcraft Ui, uvedené na trh v roce 2015 jsou speciálně navrženy s přihlédnutím k potřebám kapel, které se ozvučují samy, malých hudebních klubů a produkcí, kde pro zvukaře s velkým mixem jednoduše není dostatečný prostor.

Až do nedávna ve všech těchto případech kralovaly malé analogové pulty, obvykle s velmi omezenou výbavou i možnostmi. WiFi dálkově ovládané rackové digitální mixy Soundcraft Ui však i pro tyto aplikace přináší promyšlené řešení a poskytují zvukaři i hudebníkům všechny nástroje potřebné k dokonalému zpracování zvuku.

 

Série Soundcraft Ui zároveň jasně ukazuje jak dokonale může fungovat kooperace mezi jednotlivými firmami soustředěnými v koncernu Harman Pro, díky níž uživatel dostane pro každou jednotlivou funkci vždy to nejlepší technické řešení, které je aktuálně na trhu dostupné. Samotný koncept dálkově ovládaného mixu totiž navrhli inženýři australské firmy SM ProAudio, mikrofonní předzesilovače a samotnou výrobu zajišťuje Soundcraft, dozvukové efekty dodává legendární Lexicon, Amp/Stompbox Modelingové efekty poskytuje kytarový specialista DigiTech a frekvenční a dynamickou úpravu signálu i automatický eliminátor zpětné vazby AFS2 zajišťuje neméně slavná značka DBX. Mixy Soundcraft Ui mají prostě od každého to nejlepší.

 

Koncepce a ovládání

Mixy Soundcraft Ui jsou přímo určeny pro situace, ve kterých se z nějakého důvodu nehodí natahovat digitální nebo analogový párák z pódia do hlediště. Mohou tedy zůstat v racku na pódiu (nezaberou celkově více místa než obvyklý stagebox) a jsou ovládány výhradně prostřednictvím integrovaného WiFi. Na rozdíl od jiných podobných výrobků však řídící platforma není nijak omezena. Lze je řídit prakticky čímkoliv. Ať už máte k dispozici počítač/notebook běžící na Windows, MacOS, či Linuxu, nebo chytrý telefon a tablet s operačním systémem iOS, nebo Android, vždy dostanete k dispozici aplikace schopnou ovládat váš Soundcraft Ui.

To ale není vše. Ovládacích zařízení může totiž být připojeno simultánně až 10, což dovoluje, aby například zvukař připravil hlavní mixáž na přehledném a velkém monitoru počítače, problematická místa sálu doladil na tabletu a hudebníci na pódiu si současně prostřednictvím svých telefonů nastavili ideální zvuk v monitorech. Pro každé zařízení z připojených zařízení je možné individuálně nastavit práva pro přístup k jednotlivýcm funkcím.

 

Vstupy a výstupy

Sestava vstupů a výstupů je nakonfigurována tak, aby univerzálně dovolila připojit malou živě hrající kapelu napřímo, bez dalších prostředků jako jsou DI Boxy apod. Do všech hlavních vstupů proto můžete připojit mikrofon konektorem XLR, část z nich je však provedena ve formátu Neutrik Combo, který umožňuje také zapojení linkového konektoru TRS. Dva z kombinovaných vstupů jsou navíc vysokoimpedanční nástrojové (Hi-Z) a dovolují přímé zapojení například akustické kytary.

Vstupní sekci dále doplňuje stereofonní linkový vstup TRS, určený například pro CD přehrávač a USB vstup dovolující přímé přehrávání hudby z flash tyčinky.

Výstupy Main LR i Aux disponují konektory XLR, což jistě oceníte, pokud používáte profesionální zesilovače, nebo aktivní odposlechy. Hlavní výstup je doplněn také konektory TRS a stejné má také dvojice sluchátkových výstupů. Pokud máte v plánu vystoupení také nahrát, přijde vhod druhý konektor USB určený pro recording (pouze Ui16).

 

 

Výbava kanálů

Soundcraft Ui přichází s výbavou, jež v mnoha ohledech překonává i jeho dospělejší velkoformátové sourozence. Pro každý ze vstupních kanálů je možné použít 4-pásmový plně parametrický EQ, HPF, Kompresor, Noise Gate a De-Esser. Pro výstupy je k dispozici 31-pásmový grafický EQ, Kompresor a poměrně nezvykle také Gate.

Unikátní specialitou všech výstupních kanálů je eliminátor zpětné vazby DBX AFS2, který dokáže automaticky, rychle a spolehlivě vyřešit všechny problémy s pískajícími mikrofony.

Frekvenční průběh signálu ve všech vstupech a výstupech se během práce s ekvalizérem zobrazuje na analyzeru RTA, což zkušenějšímu zvukaři poskytne cenné informace a urychlí práci.

Pro rychlou práci s větším počtem kanálů současně neschází ani podskupiny, mutovací grupy a další ovládací prvky.

 

Efekty

Cizelování zvuku k úplné dokonalosti by nebylo možné bez efektů. Na Soundcraft Ui najdete ty nejlepší z nejlepších. Je zde trojice nezávislých DSP procesorů Lexicon, jež se postarají o perfektně znějící reverby, echa a chorusy. Pokud jsou využity Hi-Z vstupy pro přímé zapojení elektrické kytary, nabízí se možnost úpravy jejího zvuku prostřednictvím Amp/Stompbox Modelingových algoritmů DigiTech, k jejichž perfektnímu nastavení poslouží příjemné a přehledné grafické rozhraní.

 

Práce s presety

Nezbytnou samozřejmostí každého digitálního mixu je schopnost ukládání nastavení. Jednoduše připravte pro každou skladbu ten nejdokonalejší zvuk a pak jej ve správný okamžik prostě vyolejte, včetně efektů a nstavení vstupního Gainu. Parametry které si při načítání Show/Snapshotu přejete zachovat můžete zablokovat funkcí Safe.

 

 

 

 

Mixážní pult – Ui série

• Rackový mixážní pult s WiFi dálkovým ovládáním

• Libovolná řídící platforma (Windows/MacOS/Linux/Android/iOS)

• Integrované WiFi

• Počet kanálů: 16

• Počet mikrofonních vstupů: 4x XLR

• Počet mikrofonních/linkových vstupů: 6x Combo (XLR/TRS)

• Počet mikrofonních/vysokoimpedančních nástrojových vstupů (Hi-Z): 2x Combo

• Stereo RCA vstup: 1x

• Stereo USB vstup: 1x

• Počet Aux: 4x XLR

• Hlavní výstup LR: 2x XLR/TRS

• USB výstup pro nahrávání (LR)

• Počet sluchátkových výstupů: 2x TRS

• Výbava vstupních kanálů: 4-pásmový parametrický EQ, kompresor, gate, de-esser, RTA

• Výbava výstupních kanálů: 31-pásmový grafický EQ, kompresor, gate, RTA

• Eliminátor zpětné vazby DBX AFS2 na všech výstupních kanálech

• DSP Lexicon: 3x (Reverb, Delay, Chorus)

• Amp/Stompbox Modeling Digitech

• Ukládání načítání Show/Snapshot s funkcí Safe

• Rozměry: 110 x 177 x 483 mm (19“ rack 4 HU)

• Hmotnost: 3.61 kg

 

alternativní obrázky: SOUNDCRAFT Ui16

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu SOUNDCRAFT Ui16 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
avatar
Dc   |   poslat email   |  05. ervence 2015, 02:06

Tento mix vyzera uplne sqelo, zaujimala by ma uz iba jedna vec, ci mix funguje aj ako zvukova karta, teba ci ju pripojim na cubase a mozem ho pouzit aj ako zvukovku pre studiove nahravanie na stopy. behringer x32 to umoznuje,ak by to slo, tak je to bomba a objednavam Smile vlastne by som sa mohol zbavit mojho analog mixu a aj zvukovej karty a nahradit to tymto jednym zariadenim aj pre live hranie aj pre studiovy recording. Dik vopred za info ci to funguje.

avatar
jj72   |   poslat email   |  11. září 2015, 08:46

ahoj...
můžeš nahrávat, ale pouze stereo stopu (a stačí USB)... víc bohužel neumí... a než behringera, to radej presonus... ai16
Presonus mám do zkušebny na nahrávky (a všichni jedou přes sluchátka) a Soundcafta na živé zvučení... moc se mi zamlouvá software od soundcrafta... vyzkoušej demo (je na stránkách online)... jen ta wifi by mohla mít delší dosah..
měj se.

Hodnocení produktu:   10 z 10 10 z 10
avatar
Michal sršeň Horkel   |   poslat email   |  14. nora 2016, 08:53

Moc pěkná vecička ale mam dotaz jak je to se software je free nebo další kačky

Hodnocení produktu:   1 z 10 1 z 10
avatar
admincouvej   |   poslat email   |  02. ervna 2016, 11:11

Koupil jsem ho na takovéto "hospodské žvýkání" a je to super, software není potřeba - má vlastní webové rozhraní (na stole mám notebook, vedle tablet (Win10) na notebooku hlavní mix a na tabletu otevřené monitorovací cesty a od baru, abych se nemusel zvedat, jsem připojenej BB Passportem), velkej mix leží v koutě ve skladu a párák taky :-) (kapela 7 lidí, vše akustické nástroje plus 6 zpěvových MIC) takže dost dobrý !

Hodnocení produktu:   10 z 10 10 z 10
avatar
Jirka   |   poslat email   |  10. ervna 2016, 11:02

taky jsme si do kapely koupily tento vynikající aparát. Jelikož aparát je tak vynikající a je stále chytřejší a chytřejší, sháním touto cestou někoho, kdo už nad ním zvítězil a chtěl by předat rady a zkušenosti. Budeme rádi, když se někdo smiluje Razz a poradí.

avatar
petr87   |   poslat email   |  25. prosince 2016, 06:47

ahoj lidi , také se mě libi soundcraft ui16 a zvažuji koupi,ale mám dotaz jde přes wifi třeba z notesou kterým bych pult dalkově ovladal poslat do nej hudbu ...proč se ptam.. nejde mě jen o ozvučení souboru ,ale take tam namixovat hudbu použivam virtual dj takže bych chtěl do některe savle poslat signal pravě z dj studia .... vite o tom někdo něco .....předem dik

Hodnocení produktu:   6 z 10 6 z 10
avatar
pospec   |   poslat email   |  05. března 2017, 11:40

zdravím, nevíte někdo jak se jmenuje aplikace na android a kde stáhnu program na windows? nemůžu to nikde najít Sad

avatar
Aleš   |   poslat email   |  29. května 2017, 09:40

Ahoj,
tento mix máme, bohužel má výrobní vadu a ani nejnovější firmware to neopraví. Jedná se o WIFI. 5m od mixu spadne spojení. Přes kabel LAN to jede. Lze řešit externí wifi na pásmu 5GHz a ještě před mix dát UPS záložní zdroj. Jinak je mix super. Žádná aplikace do telefonu nebo tabletu není potřeba. Vše se ovládá přes celkem zdařilé webové rozhraní, defaultně na adrese http://10.10.1.1

Celkové hodnocení produktu:   Hlasovalo celkem uživatelů: 4   Průměrné hodnocení: 6,75 z 10 (6,75 z max 10)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.