SOUNDCRAFT Si Performer 1

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 97 666 Kč
Cena bez DPH 80 716 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-6%
Doporučená s DPH 103 900 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Praha
ihned k dodani 3 ks


Kód produktu: SF_.SF Si Performer 1
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Digitální mixážní pult se světelným ovladačem DMX512, 16 mono vstupů XLR, 8 stereo vstupů (returnů) ¼“ jack, převodníky 24-bit / 48kHz, BSS ekvalizéry, DSP systém EMMA, 4 x FX jednotka Lexicon, ovládání TOTEM, FaderGlow technologie, barevný dotykový displej, široká možnost rozšiřujících karet

Když společnost Soundcraft v roce 2008 představila řadu digitálních mixážních pultů Si, sklidila úspěch nejen u zákazníků, ale i odborníků, což potvrzuje množství ocenění udělených právě této řadě – například PAR Excellence 2008 (Pro Audio Review), MIX Certified Hit (MIX Magazine), Gear of the Year 2008 (Audio Media) nebo Best New Sound Product (ABTT). Soundcraft ovšem neusnul na vavřínech a v roce 2011 představuje vylepšenou řadu Si+, která dále rozšiřuje možnosti původní řady.
Jelikož se digitální pulty těší velké oblibě, přichází Soundcraft s další evoluci pultů řady Si – Si Performer, která obsahuje řadu funkčních vylepšení oproti modelům Si Compact, například skoro dvojnásobný výkon DSP jednotky, vyšší počet vstupů, rozšířené možnosti ekvalizace atd. Ale to, čím se obě série liší především je nově integrovaný světelný ovladač DMX 512. Díky tomuto evolučnímu pokroku získaly nové pulty Si Performer opět ocenění Gear of the Year 2013.
 
Světelný ovladač DMX 512
Si Performer je vůbec první mixážním pultem s integrovanou světelnou jednotkou. Hudbu bez světelných efektů si dnes prakticky nedokážeme představit, zatímco mixážní pulty slouží ke zpracování zvuku, k zajištění i jednoduchého osvětlení a jeho ovládání byla vždy potřeba další zvláštní konzole. Si Performer ale situaci radikálně mění.
Unikátní integrace s DMX512 umožňuje základní ovládání osvětlení. První verze softwaru nabízí čtyři volitelné master scény (A až D) s přidruženými slave kanály na faderech ve vrstvách ALT (přidržením tlačítka ALT a stisknutím tlačítka Layer volíme jednu ze čtyř vrstev DMX).
Individuální intenzita, barva nebo parametry jsou nastaveny na slave fadery hlavním master ovladačem, který sám o sobě může být přiřazen k některé z hlavních fader vrstev pro snadný simultánní přístup k audio i světelné úrovni. Chcete-li tento proces zautomatizovat, může být nastavení DMX uloženo do systému vedle nastavení zvuku a může být později automaticky vyvoláno jedním stisknutím tlačítka nebo pomocí externího MIDI příkazu.
Systém umožňuje i nezávislé uložení a vyvolání nastavení zvuku a světel. Soundcraft také přislíbil, že <b>světelnou jednotku bude možné bezdrátově ovládat prostřednictvím iPadu a ViSi remote, takže budou k dispozici dvě nezávislé ovládací plochy!
 
Ovládání
Samotné ovládání pultu je postaveno na promyšlených, dobře fungujících a osvědčených principech předchozích sérií Si+ a Compact. Kombinuje centrální displej s menšími OLED displeji u každého kanálu a veškeré informace o jednotlivých kanálech jsou proto ihned dostupné a přehledně rozčleněné, přičemž centrální displej slouží k obecnějšímu nastavení. Rotační enkodéry nahrazující potenciometry mají indikační prstence, díky kterým je vizuální odezva ještě lepší než u potenciometrů. Ovládání je rozděleno do dvou módů, Channel a Global. V globálním módu každý enkodér ovládá stejnou funkci u jednotlivých kanálů, zatímco v módu kanálu (také nazývaném Virtual Channel Strip ovládají enkodéry různá nastavení vybraného kanálu. 
Nechybí technologie FaderGlow™, která indikuje přiřazení každého faderu pomocí 8 různých barev, zůstal i globální mód ovládání, nicméně Si Compact disponuje úplně jiným systémem ovládání jednotlivých kanálů a sběrnic, který byl nazván TOTEM – The One Touch Easy Mix. Tento systém maximálně zjednodušuje nastavování parametrů i celkovou orientaci ve funkcích mixážního pultu. Filozofie tohoto modelu spočívá v jasně definovaném ovládání – funkce tlačítek nejsou nijak zdvojovány a nezávisí na žádném dalším nastavení, a to včetně všech parametrů parametrického ekvalizéru, kompresoru a gate. Pokročilé funkce a globální nastavení mixážního pultu jsou přístupné z dotykového barevného displeje. Pomocí offline editoru Virtual Si můžete navíc dopředu připravit nastavení pro koncert, od pojmenování kanálů až po routing. Nastavení lze pak pomocí USB flash disku nahrát do mixážního pultu. Samozřejmým standardem je i možnost připojení iPadu a rozšířění pracovní plochy s výhodou neomezeného pohybu během zvučení.
 
Rozsáhla konektivita
Model Si Performer 1 obsahuje celkem 16 mono vstupů (mikrofon / linka) XLR a 8 mono vstupů / return kanálů ¼“ jack. Interní processing nabízí pro zpracování vstupních kanálů high pass filter, input delay, gate, compressor a samozřejmě parametrický EQ.
Mezi prvky rozšířené kontroly patří 8 VCA sběrnic a 8 mute skupin.
 
DSP systém EMMA Yotta a Lexicon efekty
EMMA Yaotta
(Embedded Multiprocessor Mixing Architecture) je velmi robustní výpočetní silou, která vychází ze systému EMMA® z modelové řady Si+.
EMMA Yotta je nejrychlejším a nejvýkonnějším DSP procesorem dneška. Jeho výpočetní výkon je dimenzován na maximální zátěž, takže se nikdy nemůže stát, že by DSP nestačilo na pokrytí jakéhokoli požadavku, a to i v případě když běží všechny efekty, grafické EQ na všech výstupech, delaye na vstupech a dynamické procesy na vstupech a výstupech.
Samotná DSP jednotka je zcela oddělena od systému starajícího se o ovládání, nehrozí proto, že by při změně nastavení mohlo dojít k výpadku zvuku. A právě díky tak silné DSP jednotce je k dispozici 28pásmový grafický ekvalizér od sesterské firmy BSS pro každou sběrnici, kompresor nebo gate od firmy dbx pro každý vstup a kompresor pro každý výstup. Mimo to jsou mixy Si Performer vybaveny i čtyřmi efektovými jednotkami Lexicon, které umožňují změnu všech parametrů a přímý přístup ke klíčovým funkcím.

Bohaté možnosti rozšíření
Ačkoli mají digitální mixážní pulty řady Si Performer velkou škálu vstupů a výstupů, lze je rozšířit pomocí jedné nebo dvou karet. Mix je dimenzován pro maximální počet 80 kanálů. Mezi rozšiřující karty patří dvojice MADI karet, které slouží k propojení k digitálnímu stageboxu nebo další konzoli. MADI rozšiřující karty jsou osazeny optickým nebo ethernetovým konektorem a lze je přepnout z plného 64-in / 64-out módu do módu kompatibility se staršími MADI zařízeními (56-in / 56-out). Další rozšiřující kartou je AVIOM A-NET® 16 pro A-NET systémy, která nabízí 16 mono výstupů, jež lze DIP přepínači spárovat do sterea. Nechybí ani funkce testovacího tónu. Rozšiřující karta CobraNet® umožňuje 32kanálovou komunikaci v síti CobraNet®. Pomocí DIP přepínačů lze nastavit počet vstupních a výstupních kanálů. Další rozšiřující kartou pro sérii Si+ je AES/EBU karta, která podobně jako MADI karty má dvě verze. Verze s XLR konektory nabízí 4-in / 4-out komunikaci, verze s D-Sub a BNC konektory pak 8-in / 8-out komunikaci a Word Clock výstup. Masivní rozšíření v podobě 128 in / 96 out představuje instalace dvou ViSi Connect™ karet.

Vlastnosti:
• Digitální mixážní pult
• Světelný ovladač DMX 512
• 24-bitové A/D/A převodníky
• Interní výpočty 40-bit floating point
• Počet mono mikrofonních/linkových vstupů: 16 (XLR/TRS)
• Počet stereo linkových vstupů: 8 (TRS)
• Počet linkových výstupů: 16 x (XLR)
• Maximální počet kanálů: 80
• Výbava kanálů: Gain, Solo, PFL, AFL, Solo in Place, Mute + nastavení efektů
• Sběrnice Aux/Podskupiny: 20
• Ekvalizér: 4-pásmový plně parametrický
• Kompresor a gate pro každý vstup od firmy dbx
• Kompresor pro každý výstup od firmy dbx
• 8 sběrnic s mixážní maticí
• 28pásmový grafický ekvalizér od firmy BSS na každém kanále
• Kompresory a gate od firmy dbx na každém vstupu (kompresor i na výstupu)
• 4 výkonné efektové DSP jednotky od firmy Lexicon
• Ovládání pomocí rotačních enkodérů
• Ovládání TOTEM - The One Touch Easy Mix
• Barevný dotykový displej
• FaderGlow™ - podsvícení faderu podle přiřazení ke sběrnici
• DSP systém EMMA® Yotta (Embedded Multiprocessor Mixing Architecture)
• Neomezené možnosti routování
• Oddělení systémů ovládání a zpracování zvuku
• 2 sloty pro rozšiřující karty
• Snadné a přehledné ovládání

Technické parametry:
• Frekvenční rozsah: 20Hz – 20kHz (0/-1 dB)
• THD: 0,006% (Mic In to Bus)
• Ekvivalentní šum (EIN): -126dBu
• Zbytkový šum: -88dBu (master output, fader 0dB)
• CMRR: 80 dB @ 1kHz (Mic In)
• Převodníky: 24-bit, 48kHz
• Latence: <1ms @ 48kHz
• Jitter: < +/- 5 ns
• Přesnost: < +/- 50 ppm
• Napájení: 90 - 264 V
• Spotřeba: 200 W
• Rozměry: 193 x 483 x 523 mm
• Hmotnost: 15 kg

alternativní obrázky: SOUNDCRAFT Si Performer 1

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu SOUNDCRAFT Si Performer 1 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.