ADAM AUDIO S1X

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 26 990 Kč
Cena bez DPH 22 306 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Informujte se telefonicky, mailem
Dodání na dotaz


Kód produktu: ADM.344255
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Aktivní studiový monitor, řada SX, bi-amp, výkon: 200+50W RMS, 6“ woofer HexaCone, X-ART tweeter, frekvenční rozsah 40Hz – 50kHz, velmi čistý a věrný zvuk, XLR vstup, cena za kus

Firma Adam Audio se zaměřuje na výrobu technologicky vyspělých reproduktorových systémů, které jsou určeny především těm zvukařům, kteří mají zájem na co nejpřesnějším možném poslechu svých nahrávek. Jsou konstruovány pouze s jediným cílem, jimž je nejrealističtější zvuková kvalita ve své třídě.
V nabídce najdete nejen obligátní malé „Near Field“ monitory, ale také větší boxy pro střední poslechové pole, hlavní vícepásmové soustavy určené pro velká studia a speciální masteringové modely, což už je sousto na které si velká část ostatních výrobců vůbec netroufne.
Adam Audio však přenáší zkušenosti získané při výrobě prestižních systémů jež používají velká světová studia i do svých menších „komerčních“ modelů u nichž uplatňuje podobná technologická řešení. Výhoda pro zákazníka je zřejmá – přijatelná cena a současně velmi vyspělá technologie.

Řada SX
Nová řada SX od firmy Adam Audio vychází z úspěšné a velmi ceněné řady S. Nejde však jen o prostou revizi modelů předchozí řady, naopak – modely řady SX doznaly zásadních změn, a to jak v měničích, tak i v elektronice. Výsledný zvuk je obrovským posunem, ze kterého budou těžit zejména zákazníci.

X-ART technologie
Díky vývoji nových materiálů mohli designéři Adam Audio vylepšit technologii ART, která slavila velký úspěch mezi zvukovými mistry. X-ART technologie přináší ještě vyšší účinnost, akustický tlak i větší frekvenční rozsah (až do 50kHz). Zvuk ovšem není jen o číslech – tweetery a středové měniče X-ART přináší mnohem vyšší přesnost reprodukce a také vzdušnost a preciznost středových a výškových frekvencí, která doteď nebyla dostupná. Ačkoli je tato technologie horkou novinkou, už si získala uznání např. časopisu Audio Media (09/2009).

HexaCone woofer
Základem většiny reproduktorů Adam Audio jsou HexaCone woofery. Ty využívají vnitřní struktury podobné včelím plástvím (technologie Nomex), což má za následek vysokou pevnost a přitom nízkou hmotnost. Tato vrstva je navíc potažena kevlarem pro ještě vyšší pevnost a stálost.
Jaké jsou výhody membrány HexaCone? Je mnohem pevnější než membrány papírové, polypropylenové nebo hliníkové. To má také za následek minimum nežádoucích rezonancí a tím i přesnější zvuk bez jakéhokoli zabarvení.

BiAmp technologie
Aktivní BiAmp design je v současnosti nejpoužívanější technologií, která zaručuje 100% funkčnost a dokonalý zvuk (nejen) studiových monitorů. Každý z reproduktorů má svůj vlastní „na míru“ přizpůsobený zesilovač, který dokonale využívá jeho vlastností. Výškový reproduktor je v takovém zapojení napájen zesilovačem s „rychlým“ přeběhem, zatímco signál pro basový woofer dodává zesilovač schopný pracovat s velkými dynamickými špičkami. Je tedy zaručeno, že si zesilovač i reproduktor navzájem vyhovují, což u pasivních systémů nebývá vždy pravidlem.
Nejdůležitější výhodou je však elektronický crossover s velkou strmostí pro obě pásma, jenž zaručuje velmi nízkou úroveň nežádoucího intermodulačního zkreslení v okolí dělícího kmitočtu. Výsledkem je jemnější, čistší, průzračnější a detailnější zvuk zejména v kritickém středním pásmu, který standardní pasivní výhybka zapojená mezi zesilovačem a reproduktory není v žádném případě schopna poskytnout.
Celý systém je navíc naprosto jednoduchý a od uživatele vyžaduje pouze připojení konektoru se signálem linkové úrovně.

Model S1X je studiový monitor ideální do malých prostor, kde je třeba opravdu precizní zvuk, případně jako doplněk ke stávající monitorovací sekci.
S1X je vybaven novým tweeterem X-ART, který je ekvivalentem klasického 2“ tweeteru, nabízí ovšem mnohem přesnější zvuk. Woofer s membránou HexaCone je šestipalcový s 1,5“ cívkou, což poskytuje dostatek basů pro přesný monitoring až ke 40Hz.
Zabudovaný bi-amp zesilovač dodává pro basové pásmo 200W RMS výkonu (pulzně šířková modulace), pro výškové pásmo potom 50W RMSvýkonu (třída A/B).
Pro uzpůsobení monitorů akustice vaší místnosti disponuje S1X korekcemi pro basové (do 150Hz) a výškové (nad 6kHz) frekvence, separátním potenciometrem gainu pro tweeter a korekcí vstupní hlasitosti.

Vlastnosti:
• Aktivní studiové monitory řady SX
• Bi-amp zesilovač
• Výkon basového pásma: 200W RMS (PWM)
• Výkon výškového pásma: 50W RMS (třída A/B)
• Basový reproduktor: 6“ HexaCone, 1,5“ cívka
• Výškový reproduktor: X-ART, plocha 2420 mm2
• Dělící frekvence: 2,2 kHz
• Frekvenční rozsah: 40Hz - 50kHz +/- 3 dB
• THD (>80Hz): < 1,5%
• Konektor: XLR
• Ovládací prvky: Room EQ >6kHz, Room EQ <150Hz, High Gain, Input Gain
• Rozměry: 295 x 175 x 260 mm
• Hmotnost: 6 kg
• Napájení: 230V

alternativní obrázky: ADAM AUDIO S1X

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu ADAM AUDIO S1X zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.