NEUMANN TLM 102 Nickel

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 14 710 Kč
Cena bez DPH 12 157 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Informujte se telefonicky, mailem
Dodání na dotaz


Kód produktu: NMN.TLM102
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Studiový kondenzátorový mikrofon, kapsle K-102, kardiodní směrová charakteristika, max. SPL: 144dB, frekvenční rozsah 20Hz - 20 kHz, beztransformátorový design, barva: niklová

Profesionální studia či rozhlasové stanice si lze jen těžko představit bez mikrofonu značky Neumann. Tato firma je po desetiletí považována za předního výrobce mikrofonů do nahrávacího studia či rozhlasu – a není se čemu divit, některé modely se totiž staly doslova milníkem v historii nahrávací techniky.
Firma byla založena v Berlíně roku 1928 Georgem Neumannem. Kromě mikrofonů se zabývala i stroji na výrobu gramofonových desek a dlouho také dodávala vybavení pro rozhlasové stanice, divadla a koncertní haly. První ze sériově vyráběných mikrofonů, model CMV3, se stal standardem pro nahrávací i rozhlasová studia hned v prvním roce výroby, 1928. O čtyři roky později se dočkal nové verze v podobě modelu CMV3a, který měl navíc výměnné kapsle. Tyto modely se vyráběly ještě po druhé světové válce a dodnes je lze nalézt v některých nahrávacích studiích.
Možná nejznámějším mikrofonem Neumann je však model U47 z roku 1947. Ten jako první kondenzátorový mikrofon nabízel přepínatelné směrové charakteristiky a jeho vnitřní i vnější design je napodobován dodnes. Mezi další notoricky známé a vyhledávané modely patří U87, U89 či M149, první elektronkový mikrofon bez transformátoru.
Na mikrofony Neumann nahrávala celá řada časem prověřených hudebníků, jakými jsou například Frank Sinatra nebo Beatles. Neumann ovšem během své přibližně 75-leté historie uvedl na trh přes 90 mikrofonů, vyčerpávající popis každé originální inovace a slavné nahrávky by proto vydal na celou knihu.
Dnes se firma Neumann orientuje na segment, který ji přinesl slávu: high-end mikrofony. Od roku 1991 spadá firma Neumann pod Sennheiser Group, což umožnilo spojit tradiční výrobní postupy s moderními technologiemi. I proto patří mezi jeho nynější vlajkové lodě modely Solution-D, digitální studiové mikrofony se špičkovým A/D převodníkem a extrémně velkým dynamickým rozsahem. Firma tak jasně ukazuje, že své místo na trhu má nejen díky své slavné minulosti a legendárním modelům, ale i díky pokročilému vývoji nových technologií a neustálému vylepšování výrobních postupů.

Neumann TLM102 Nickel je velkomembránový kondenzátorový mikrofon určený do nahrávacího studia či rozhlasu, kde poslouží jak při nahrávání zpěvů a mluveného slova, tak i při záznamu celé řady nástrojů.
Model TLM 102 vychází z úplně nové koncepce, která umožnila zmenšení rozměrů i ceny – a to při zachování kvality vlastní značce Neumann. I v tomto modelu proto najdeme elastické zavěšení mikrofonní kapsle eliminující mechanické ruchy, účinný vnitřní pop filtr či robustní kovovou konstrukci, díky které vám mikrofon bude sloužit dlouhá léta a desetiletí.
Neumann TLM 102 Nickel obsahuje velkomembránovou mikrofonní kapslí s kardiodní směrovou charakteristikou. Díky velmi vysokému SPL (144dB) lze bez problémů nahrávat bicí nástroje, kytarové aparáty a další hlučné nástroje. Hlavním využitím tohoto modelu je však záznam mluveného slova a zpěvu – mikrofon disponuje lehkým zdvihem v oblasti nad 6kHz, který způsobuje čistotu a srozumitelnost hlasu.
Zkratka TLM v názvu mikrofonu znamená „Transformerless microphone“, tedy mikrofon bez transformátorů. Díky tomu nabízí čistší zvuk a nižší hladinu šumu. Mikrofon se také vyznačuje výbornými parametry maximálního akustického tlaku a dynamického rozsahu.

Použití:
• Zpěv
• Mluvené slovo
• Rozhlasová stanice
• Bicí nástroje
• Kytarové aparatury
• Dechové nástroje
• Domácí a poloprofesionální studia

Technické údaje:
• Velkomembránový kondenzátorový mikrofon
• Membrána: kapsle K-102
• Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz
• Směrová charakteristika: kardiodní
• Citlivost: 11 mV/Pa
• Impedance: 50 Ohm
• SNR: 82dB (A), 73dB (CCIR)
• Ekvivalentní šum: 12 dB (A), 21 dB (CCIR)
• Maximální SPL: 144 dB (THD < 0,5%)
• Tělo: kovové
• Konektor: XLR
• Rozměry: 116 x 52 mm
• Hmotnost: 260 g
• Phantomové napájení: +48V
• Příslušenství: držák SG-2
• Barva: niklová

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu NEUMANN TLM 102 Nickel zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.