MXL Genesis

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 16 180 Kč
Cena bez DPH 13 372 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: MXL.1001237
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Studiový kondenzátorový lampový mikrofon, 32 mm (1,26“) zlacená membrána, směrová charakteristika: kardioida, HPF, Pad –10 dB, elektronka Mullard 12AT7 NOS ze zásob RAF, plný a skvěle prokreslený zvuk s vintage charakterem, excelentní audio kvalita, bohaté příslušenství, držitel ocenění PAR Excellence 2008

Společnost Marshall Electronics patří již přes 30 let k předním americkým výrobcům technologicky vysoce vyspělých elektronických systémů určených pro profesionální Audio/Video aplikace, televizní a rozhlasové vysílání a další oblasti průmyslu.
Veškeré vývojové zázemí a velká část výrobních kapacit firmy se nachází v kalifornském El Segundo, poblíž Los Angeles, další továrny jsou umístěny v Japonsku, Koreji, Rusku atd.
Z pohledu hudebníka je ze čtyř odlišných výrobních divizí společnosti určitě nejvíce zajímavá „Professional Audio Division“, jejímž bezesporu nejdůležitějším výrobkem jsou studiové, filmové a multimediální mikrofony MXL.
Mikrofony MXL si do současnosti získaly obrovskou oblibu uživatelů v domácích, malých a středních nahrávacích studiích, při TV přenosech, filmovém natáčení a dokonce i při živém ozvučování zejména v USA, ale i v mnoha dalších zemích.
Hlavním důvodem je jejich vysoká kvalita a především pokroková, často zcela unikátní konstrukce, která je řadí do mnohem vyšší kategorie, než by se mohlo na první pohled zdát z jejich katalogové ceny.
Ostatně desítky kladných recenzí v uznávaných odborných časopisech (např. Sound On Sound, Pro Audio, EQ Magazine atd.), prestižní ocenění z výstav a veletrhů (např. Future Music ACE 2007), pozitivní ohlasy od renomovaných hudebních producentů (např. Richard Dashut – Fleetwood Mac) a tisíce dalších nahrávek pořízených mikrofony MXL ve studiích po celém světě mluví za vše.
 
Elektronkový mikrofon Genesis je vlajkovou lodí celé mikrofonní řady firmy MXL a současně představuje mistrovsky navržené a precizně vyrobené dílo, které nabízí výbavu, vlastnosti a rysy srovnatelné s mikrofony jejichž cena je o desítky tisíc Korun vyšší.
Jeho parketou je snímání lidského hlasu od intimních a jemných vokálních pasáží, až po agresivní a rychlý rap. V obou případech a samozřejmě také ve všech dalších mezi těmito dvěma póly dokáže snímanému zvuku poskytnout výrazný a bohatý detail a prosadit zvuk i v nejhustším zvukovém aranžmá.
Uživatel jistě i ocení i širokou škálu příslušenství, kterou s mikrofonem dostane v ceně. Vedle nezbytného napájecího zdroje získá rovněž pružný závěs (pavouk), luxusní zlacený kovový pop filtr, čistící hadřík, kufřík a dvojici značkových kabelů Mogami.
 
 
Předzesilovač s elektronkou Mullard 12AT7
Profesionální studia i nároční hudebníci oceňují mikrofon Genesis zejména pro jeho čisté výšky, žhavé středy a pevné – konkrétní basy. To vše jsou vlastnosti, které mu zajišťuje výjimečná elektronka Mullard 12AT7 použitá v jeho předzesilovači. Jedná se o lampu proslulou jemným a bohatým tónem a sametovým podáním výšek.
Elektronka Mullard použitá v mikrofonu Genesis pochází přímo z Velké Británie a nese označení CV4024. Jedná se o exemplář tzv. NOS – New Old Stock (staré nepoužité zásoby), vyrobený původně pro Britské Královské Letectvo (RAF). Nepatří tedy mezi moderní kopie ruské nebo čínské výroby, které dnes bývají občas vydávány za originální výrobky Mullard.
Každá elektronka Mullard použitá v mikrofonech MXL prochází před odesláním k zákazníkovi procesem 48 hodinového „zahoření“ , což zaručuje, že každý z továrny expedovaný mikrofon je bezvadně funkční a od prvních minut může uživateli přinášet maximální a neměnný výkon i kvalitu.
 
Cena časopisu Pro Audio Review Excellence 2008
Prakticky ihned po prvním představení na veletrhu AES v San Franciscu obdržel mikrofon Genesis cenu redaktorů časopisu Pro Audio Review (PAR) Excellence 2008. Ocenění je založeno na jednomyslném názoru odborných publicistů, kteří měli možnost si mikrofon v rámci výstavy vyzkoušet a srovnat jej s konkurenčními produkty.
 
Použití:
• Vokál
• Akustické nástroje
 
 
Technické údaje:
• Lampový studiový mikrofon
• Konstrukce: kondenzátorová tlakově gradientní, elektronková
• Elektronka: 12AT7 Mullard (NOS – New Old Stock ze zásob RAF)
• Membrána: 32 mm (1,26“) pozlacená
• Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz
• Směrová charakteristika: kardioida
• Citlivost: 15 mV/Pa
• Impedance: 200 Ohm
• SNR: 78 dB (1Pa, křivka A)
• Ekvivalentní šum: 18 dB-A
• Max SPL: 130/140 dB @ 0,5% THD
• Dynamický rozsah: 112/122 dB
• Phantomové napájení: -
• Proudový odběr: -
• Útlum mimo osu: -
• Přepínatelný útlum: -10 dB
• HPF: 6 dB / Oct @ 150 Hz
• Tělo: kovové
• Konektor: 7-pin XLR
• Rozměry: 59 x 240 mm
• Hmotnost: 0,7 kg
• Barva: červeno – zlatá
• Vnitřní zapojení: kabely Mogami
• Příslušenství: napájecí zdroj, 7-pin napájecí kabel Mogami, XLR kabel Mogami, pružný úchyt na stojan pavouk, kovový pop filtr, čistící hadřík, kufřík

alternativní obrázky: MXL Genesis

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu MXL Genesis zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.