MXL 190

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 4 520 Kč
Cena bez DPH 3 736 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-43%
Doporučená s DPH 7 990 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Praha
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: MXL.190
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Velkomembránový kondenzátorový mikrofon, 900 série, směrová charakteristika: kardioida, membrána: 25 mm zlacená, max. SPL: 140 dB, otevřený vzdušný zvuk bez řezavých výšek, vhodný i pro agresivní techniku zpěvu – rock / metal / hardcore / rap, přepínače útlumu a HPF, barva: champagne

Společnost Marshall Electronics patří již přes 30 let k předním americkým výrobcům technologicky vysoce vyspělých elektronických systémů určených pro profesionální Audio/Video aplikace, televizní a rozhlasové vysílání a další oblasti průmyslu.
Veškeré vývojové zázemí a velká část výrobních kapacit firmy se nachází v kalifornském El Segundo, poblíž Los Angeles, další továrny jsou umístěny v Japonsku, Koreji, Rusku atd.
Z pohledu hudebníka je ze čtyř odlišných výrobních divizí společnosti určitě nejvíce zajímavá „Professional Audio Division“, jejímž bezesporu nejdůležitějším výrobkem jsou studiové, filmové a multimediální mikrofony MXL.
Mikrofony MXL si do současnosti získaly obrovskou oblibu uživatelů v domácích, malých a středních nahrávacích studiích, při TV přenosech, filmovém natáčení a dokonce i při živém ozvučování zejména v USA, ale i v mnoha dalších zemích.
Hlavním důvodem je jejich vysoká kvalita a především pokroková, často zcela unikátní konstrukce, která je řadí do mnohem vyšší kategorie, než by se mohlo na první pohled zdát z jejich katalogové ceny.
Ostatně desítky kladných recenzí v uznávaných odborných časopisech (např. Sound On Sound, Pro Audio, EQ Magazine atd.), prestižní ocenění z výstav a veletrhů (např. Future Music ACE 2007), pozitivní ohlasy od renomovaných hudebních producentů (např. Richard Dashut – Fleetwood Mac) a tisíce dalších nahrávek pořízených mikrofony MXL ve studiích po celém světě mluví za vše.
 
MXL 190
Velkomembránový kondenzátorový mikrofon MXL 190 je určen pro všechna náročnější domácí či projektová studia, která potřebují nahrávat široké spektrum zvuků od vysokých a ostrých tónů flétny až po hluboké a rezonantní basy kontrabasu nebo baskytary. Nezvykle rozměrná krycí mřížka, eliminující vnitřní zvukové odrazy, napomáhá vytvoření originálního zvuku, který je pro model MXL 190 typický – otevřený, vzdušný a transparentní, současně stojící na pevném a žhavém základě, jenž v žádném případě není nepříjemně ostrý ani řezavý. Tento zvukový charakter dokáže dodat žádaný moderní nádech žesťům, akustické kytaře i bicím, nebo perkusivním nástrojům.
Větší vzdálenost mezi vnější krycí mřížkou a kapslí je rovněž výhodná pro agresivnější techniky zpěvu, mikrofonu jednoduše nevadí, „když se na něj křičí“. Je proto velmi dobrou volbou pro tvrdší odnože rocku, dále pro metal, hardcore a v neposlední řadě také pro rap.
Ruku v ruce s tím jde také kvalitní nízkošumová FET elektronika, jež je, mimo jiné i díky přepínačům útlumu (-10 dB) a HPF (150 Hz @ 6 dB/oct), schopná bez zkreslení ustát akustický tlak až 140 dB a umožňuje tak model MXL 190 používat i při blízkém snímání. Špičkové provedení elektronických obvodů podtrhuje také kvalitní interní kabeláž, provedená značkovými kabely Mogami.
Součástí dodávky je také luxusní hliníkový kufřík a kvalitní pružný závěs (pavouk). Pokud tedy hledáte studiový mikrofon, který si dokáže poradit i s poněkud neobvyklými či náročnějšími úkoly a současně nezruinuje rozpočet vašeho studia, může pro vás být velkomembránový kondenzátorový model MXL 190 velice zajímavou volbou.
 
 
 
 
Použití:
Vokál, zejména agresivnější – rock, metal, hardcore, rap
Žestě
Akustická kytara
Bicí

Perkuse

 


Technické údaje:
• Konstrukce: kondenzátorová (tlakově gradientní)
• Membrána: 25 mm zlacená (1“), 6 mikronů
• Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz
• Směrová charakteristika: kardioida
• Impedance: 150 Ohm
• Citlivost: 22 mV/Pa
• Ekvivalentní šum: 18 dB(A)
• SNR: 77 dB (A)
• Max. SPL: 130 dB, 140 dB se zapnutým útlumovým článkem (@ THD 0,5%)
• Dynamický rozsah: 122 dB
• Napájení: Phantom 48V +/-4V
• Přepínače: útlum 0/-10 dB, HPF 150 Hz @ 6dB/oct
• Tělo: kovové
• Konektor: XLR
• Rozměry: -
• Hmotnost: 0,681 kg
• Barva: champagne
 
 

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu MXL 190 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.