MARSHALL DSL5C

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 11 790 Kč
Cena bez DPH 9 744 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-17%
Doporučená s DPH 14 190 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Uh. Hradiště, Praha
ihned k dodani 3 ks


Kód produktu: M__.M DSL5C
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Celolampové kytarové kombo, série: DSL, inspirace úspěšným modelem DSL100, přepínatelný výkon: 5 W / 1 W, reproduktor: 1x 10“ Celestion Ten 30, elektronky: 3x ECC83 + 1x 12BH7, počet kanálů: 2, 3-pásmový EQ, Mid-Shift, Presence, Deep, efektová smyčka, linkový / sluchátkový výstup, vstup pro CD / mp3, footswitch součástí balení

Legendární firma Marshall je již od počátku 60. let 20. století jedním největších, nejúspěšnějších a nejvýznamnějších výrobců kytarových aparátů na světě. Po celou dobu existence firmy pomáhají zesilovače Marshall svým jedinečným charakterem definovat fenomén rockové kytary.
Prvním zásadním aparátem, který narozdíl od jiných značek nabízel později tolik pověstnou hutnost, dravost a hlasitost, byl dnes proslulý model JTM45.
Jedním z prvních zákazníků byl Pete Townsend, kytarista dunivé rockové atrakce The Who. Potřeboval postavit aparát s co největším výkonem, aby jeho kytara byla v hlasitém hukotu kapely slyšet, a tak na jeho popud vznikl první kytarový stack se stowattovým zesilovačem, dnes známým pod označením SLP100.
Kytarové stacky Marshall se od té doby staly symbolem rockové kytary. Jejich užíváním prosluli velikáni jako Jimi Hendrix, Jimmy Page, Ritchie Blackmore, Jeff Beck a nekonečná řada jejich souputníků a následovníků po celém světě.
Mezi další slavné modely zesilovačů patří například řady JCM800, JCM900, moderní linie JCM2000, Mode Four či JVM, ale také řada Vintage Modern jakožto návrat ke kořenům zemitého marshallského zvuku.
V průběhu 90. let začal Marshall vyrábět také signature modely zesilovačů slavných hráčů, jejichž jména jsou s používáním těchto aparátů nerozlučně spjata. Svého modelu se tak dočkali například Slash (Velvet Revolver, Guns N´Roses), Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Label Society), Kerry King (Slayer) nebo Lemmy Kilmister (Motorhead).
Firma Marshall dokázala vždy rychle reagovat na nové požadavky hráčů na zvuk aparátů v souvislosti s vývojem hudebních trendů. Její aparáty se staly nedílnou součástí výbavy obrovského množství hráčů bez ohledu na konkrétní hudební žánr.

Série DSL
Nová série aparátů DSL konstrukčně vychází z velmi úspěšného zesilovače DSL100 uvedeného na trh v roce 1997. Tento nekompromisní rockový aparát si vysloužil uznání široké kytarové veřejnosti včetně řady odborných žurnalistů, kteří jej dokonce označili přívlastkem “Nejlepší Marshall všech dob”.
Koncepce všech aparátů této řady je totožná s jejich úspěšnou předlohou, jsou však navíc vybaveny několika praktickými funkcemi a ovládacími prvky, které rozšiřují jejich zvukové spektrum a celkovou využitelnost.

Marshall DSL5C
Kombo Marshall DSL5C nabízí 5 W plného celolampového zvuku, který je však možné pomocí přepínače Full / Low Power na zadním panelu snížit na 1 W. Snadno tak dosáhnete kýženého lampového zkreslení při mnohem přijatelnější úrovni hlasitosti.
V útrobách zesilovače se nachází prověřená kombinace tří elektronek ECC83 v preampu a jedné lampy 12BH7 v koncové sekci.
K vysoké zvukové kvalitě přispívá jeden 10” reproduktor Celestion Ten 30.
Základní zvukovou nabídku aparátu představují kanály Classic Gain a Ultra Gain.
Kanál Classic Gain umožňuje přechod od zvonivého čistého zvuku po nakřáplý crunch klasického aparátu 1959 Super Lead Plexi. Kanál Ultra Gain nabízí bohatou zásobu moderního high-gain zkreslení.
K frekvenčním úpravám slouží společný 3-pásmový ekvalizér doplněný přepínačem Tone Shift, pomocí kterého lze snadno potlačit středové frekvence a dosáhnout tak nastavení ideálního pro moderní brutální metalové party – zejména v kombinaci s vyššími úrovněmi zkreslení.
Ovladač Presence určený k posílení nejvyšších frekvencí a regulaci celkové ostrosti zvuku je doplněn přepínačem Deep, jenž slouží ke zvýraznění basových frekvencí v případě potřeby hutnějšího zvuku.
Možnosti zvukových úprav rozšiřuje efektová smyčka.
Součástí balení je footswitch, jehož pomocí lze přepínat kanály.
Pomocí vstupu Audio In můžete ke kombu připojit CD či mp3 přehrávač a jamovat se svou oblíbenou nahrávkou.
Kombo je též vybaveno linkovým výstupem se simulací reproboxu, který je možno připojit přímo do mixážního pultu či nahrávacího zařízení. Lze jej též využít jako výstup na sluchátka.

• Celolampové kytarové kombo
• Série: DSL
• Edice inspirovaná úspěšným modelem DSL100, vybavená několika modifikacemi
• Výkon: přepínatelný 5 W / 1 W
• Reproduktor: 1x 10“ Celestion Ten 30
• Elektronky: 3x ECC83 (preamp) + 1x 12BH7 (koncový stupeň)
• Počet kanálů: 2
• Kanál Classic Gain: jiskrně čistý zvuk až nakřáplý crunch ála 1959 Super Lead Plexi
• Kanál Ultra Gain: bohaté high-gain zkreslení
• Ekvalizér: společný 3-pásmový, Tone-Shift, Presence, Deep
• Reverb: -
• Efektová smyčka: ano
• Footswitch: přepínání kanálů, je součástí balení
• Rozměry (mm): 430 (výška) x 455 (šířka) x 240 (hloubka)
• Hmotnost: 12,7 kg

Korekce a ovládání:
• Classic Gain Volume – hlasitost a úroveň vybuzení kanálu Classic Gain
• Ultra Gain Volume + Gain – hlasitost a úroveň zkreslení kanálu Ultra Gain
• přepínač Channel Select – volba kanálu
• společný 3-pásmový EQ (Bass, Middle, Treble)
• přepínač Tone Shift – omezení středových frekvencí
• přepínač Deep – posílení basových frekvencí
• Presence – poměr nejvyšších frekvencí, celková ostrost
• přepínač Full / Low Power (zadní panel) – omezení výkonu na 1 W

Konektory:
• 6,3mm kytarový vstup
• 6,3mm výstup pro integrovaný reproduktor či externí reprobox
• 2x 6,3mm Send a Return efektové smyčky
• 6,3mm linkový výstup se simulací reproboxu / sluchátkový výstup
• 6,3 vstup pro CD/mp3 přehravač
• 6,3mm vstup pro footswitch

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu MARSHALL DSL5C zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.