KORG Pa4X-61

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 68 119 Kč
Cena bez DPH 56 297 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-22%
Doporučená s DPH 87 090 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Informujte se telefonicky, mailem
Dodání na dotaz


Kód produktu: KRP.KRPA4X61
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Profesionální aranžér, vlajková loď firmy Korg, 61 polovyvážených kláves, rychlostní citlivost, aftertouch, metoda generování zvuku: EDS-X, 1500 zvuků, 90 bicích sad, 500 stylů, konverze midi souborů na styly, Real eXperience (RX), citlivější tlakové snímání: Defined Nuance Control (DNC), polyfonie: 128 hlasů, 400 MB uživatelské paměti, 140 efektů, TC-Helicon® Vokální procesor, Chord Sekvencer, master sekce: Waves Audio, MP3 Player / Recorder, Vocal Remover, Score Viewer, zobrazení textu: MP3+G , 7” TouchView TFT výklopný displej, video výstup, USB, port pro microSD cart, MIDI In/Out, vstup pro Damper pedál, Mic/Line vstupy/výstupy, napájecí adaptér součástí

Společnost Korg je považována za jednoho z nejvíce inovativních výrobců elektronických hudebních nástrojů a příslušenství na světě. 
Firma sídlící v Japonsku - Tokio, s rozsáhlou distribuční sítí působící v zemích po celém světě. 
Korg nabízí širokou nabídku zboží jako jsou: keyboardy, syntezátory, klávesové MIDI kontrolery, NANO kontrolery, digitální stage piana, digitální piana  a  Wave drumy atd., přičemž stojí vždy na popředí technologie, snaží se přinášet na trh inspirující výrobky té nejvyšší kvality a uživatelsky snadno ovladatelné. 
Její počátky sahají do roku 1960, kdy se zakladatel Korgu Tsutomu Katoh, tehdejší majitel nočního klubu, seznámil se známým japonským akordeonistou Tadashi Osanai, který zde pravidelně hrával a rozhodl se, že by bylo dobré mít k doprovodu rytmický nástroj. 
Osanai jakožto absolvent strojírenství prestižní japonské university, si byl jistý, že zvládne vyrobit nástroj sám a požádal pana Katoha o financování. 
Začínající podnik nacházející se v oblasti železniční trati Keio byl nazván Keio Electronic Laboratories, který se později změnil na Korg - odvozením ze slov"Keio" a "ORGan"
Jejich prvním produktem se stal bicí automat Disc Rotary Electric Auto Rhythm machine nebo též nazýván DoncaMatic (DA-20), který byl vyroben v roce 1963. 
Podle dnešních měřítek by tento bicí automat budil dojem primitivního výrobku, ale tehdy to byl velký objev, k zásadnímu průlomu došlo v roce 1966, kdy společnost Korg udělala přechod z electro-mechanické technologie na tzv. solid-state technologii se zavedením produktu DoncaMatic DE-11
Korg dále pokračoval ve vývoji bicích automatů a nejpopulárnějšími modely se staly série MP model Mini-Pops a série KR s výrobkem Korg Rhythm
V roce 1980 v období tzv. módy samplování přišla společnost Korg s modelem DDD-1DDD-5 tzv. digitální dynamické bicí, které se staly hvězdami pro hudebníky. 
Avšak vývoj jde stále rychle dopředu, tak model DDD-5 ustupuje a prvenství v roce 1990 nahrazuje model S3
V současné době společnost Korg začala opět vyvíjet analogové nástroje. 
Důkazem toho je například poslední aktuální novinka v podání analogového bicího automatu Volca Beats a další výrobky určeny profesionálním muzikantům. 
 
Korg PA4X
Profesionální aranžér PA4X
je novou vlajkovou lodí značky Korg. Je vybaven unikátní kolekcí jak klasických, tak moderních zvuků z celého světa. Nezapomnělo se ani na retro rejstříky elektrických pian, které byly převzaty z proslulého vintage piana KORG SV-1. 
Aranžovací pracovní stanice PA4X je vybavena masivní interní pamětí ROM, která navíc nabízí úctyhodných 400 MB pro uložení vašich vlastních samplů či dalších dat.
Nástroj dále disponuje funkcemi jako TC Helicon Vocal Harmonizer, MP3 přehrávačem a Dual Crossfade Sequencerem a v neposlední řadě možností připojit unikátní ozvučovací systém PaAS (dodává se zvlášť).
Série Korg PA je určena především profesionálním muzikantům a hudebním producentům.
 
RX (Real eXperience) technologie
Díky RX technologiije každý zvuk nasnímaný a přetvořený s nejvyšší mírou autenticity. Nasamplovány byly i zvuky kladívek, uvolnění kláves, damper pedálu, to vše s různou dynamikou. Dokonce byly samplovány i rezonance kabinetu piana nebo mechanické zvuky a šumy různých ozubení dalších nástrojů.

Zvukový generátor - Enhanced Definition Synthesis-eXpanded (EDS - X) 
Nový vylepšený zvukový engine obsahuje více jak 1500 zvuků všech žánrů, mimo jiné nové(multi-layer)stereo koncertní piano včetně rezonance damper pedálu
Dále nabízí 90 bicích souprav s možností úpravy (včetně Ambient Drums) a uložení do 128 uživatelských přednastavení a kapacitou 512 zvuky. Nabízí maximální polyfonií 128 hlasů.
Aranžér je vybaven klaviaturu tvořící 76 polovyvážených kláves standartní velikosti s podporou funkce After touch
 
Defined Nuance Control (DNC)
Klaviatura disponuje technologií Defined Nuance Control (DNC), která dodává klaviatuře citlivější tlakové snímání a nabízí kombinaci různých zvukových artikulací, jako je například typický slide na akustické kytaře nebo různé realistické efekty jednotlivých akustických a analogových nástrojů. Můžete tak například pomocí joysticku a přepínačů s přiřaditelnou funkcí doplnit zvuky saxofonu o typické zavrčení, nebo u trumpet či klarinetů dodat jejich tónu přirozeně znějící „nádech“, případně smyčce obohatit o autentické pizzicato a podobně

Styly
Série PA slouží jako aranžér a keyboard v jednom nástroji, nabízí kategorii vysoce kvalitních aktualizovaných stylů, které byly nahrány profesionálními aranžéry a dodaly tak tomuto nástroji osobitou a zároveň realistickou tvář. 
Každý vybraný styl obsahuje čtyři různé variace a 4 Fill In + Break pro zajímavější práci během hry. 
Kategorie style (stylů) dále obsahuje výběr z více jak 500 přednastavených stylů, které lze volně upravovat a ukládat do kategorie User (uživatel) dle potřeby hráče. 
Do kategorie user je možné uložit až 1200 stylů včetně kategorie Favorite/User 
Dále je tu přepracovaný režim Guitar Mode 2 pro ještě realističtější kytarové party.
Akordový sekvencer v režimu Style Play umožňuje v reálném čase pracovat s akordy a akordovými postupy.
Díky nové možnosti konvertovat SMF (Standard MIDI File) soubory na Styl si můžete jednoduše a rychle vytvářet styly z nejnovějších skladeb! Stačí si jenom opatřit příslušný MIDI File soubor, nahrát ho do Pa4X a vestavěný konvertor ho rychle přemění na komplexní Styl, který už můžete ukládat a dál s ním pracovat kdykoliv podle potřeby.

Efekty 
U doprovodných stop jsou k dispozici 4 Insert a 3 Master efekty, zatímco pro real-time klávesy 1 Insert a 2 Master efekty. Vybírat lze ze 140 efektů typu: Reverb, Delay a Chorus. Vše vyhlášené studiové kvality. PA4X obsahuje také vintage stomp box simulace, AMP modeling a další.
3-pásmový EQ je dedikován pro každou stopu v režimu Song Play.
Finální sekce masteringových efektů byla vypracována ve spolupráci se společností Waves Audio®, která je v tomto oboru špičkou (přiložená aplikace Waves MAXX).
Díky dlouholeté spolupráci se značkou TC Helicon® nabízí aranžér ty nejlepší vokální efekty, které obsahují až 4 realistické hlasy (ovladatelné pomocí keyboardu nebo přes midi) včetně efektů nejvyšší kvality jako jsou Double, µMod, Reverb, Delay, Filter, Hard Tune, EQ ale také korekce ladění, kompresor a adaptivní nastavení ideální úrovně mikrofonu (Gate, De-esser, atd.).

Korg XDS Crossfade Dual Sequencer 
Díky funkci MP3 + Graphics (MP3+G) obsahuje 16-ti stopý sekvencer série XDS Crossfade Dual při přehrávání skladeb tzv. simultánní zobrazování písňových textů ve vestavěném Color TouchView™ 7” TFT displeji. Ten má nově přepracované grafické rozhraní s ještě lepší čitelností a viditelností v horších světelných podmínkách. Displej lze navíc naklánět pro lepší pozorovací úhel.
Aranžér nabízí i možnost propojení s externím monitorem
Sekvencer série XDS Crossfade Dual dále podporuje funkci Marker Function, která slouží pro libovolný pohyb ve skladbě pro možnost nácviku dané hudební problematiky ve skladbě. 
Skladby v přehrávači lze zpomalovat, zrychlovat a nebo také transponovat. 
Díky funkci Backing Sequence umožňuje sekvencer snadnou a rychlou tvorbu písní, které může hráč v reálném čase zaznamenat ve formátu MP3 a uložit buď do interní paměti nebo na externí USB flash disk. 
Další zajímavou funkcí je Vocal Remover, která nabízí u MP3 souborů ztlumit hlavní zpěvovou linku. 

Další funkce 
Další funkcí je integrovaný prohlížeč typu Score Viewer neboli notová partitura, která umožňuje zobrazit hráči hlavní stopu nebo jakoukoliv další. 
Vyhledávací funkce Search najde rychle požadovaný styl nebo set a to přímo z USB disku (není potřeba data ukládat do interní paměti nástroje).
Funkce Songs Book nabízí hráči hudební databázi, která umožňuje používat styly, MIDI soubory, nebo MP3. Funkce Songs Book může okamžitě vyvolat příslušné nastavení jako je název skladby, žánr, autor, tempo, hlasitost, zvuky, umlčení stop, nastavení FX, jednoduchou editaci, STS (Single Touch Settings - funkce pro vyvolání zvuků pro všechny stopy v reálném čase), hlavní transpozici a další. 
 
Novinkou Pa4X jsou (vedle hlavních výstupů) dva další výstupy s přiřaditelnou funkcí routování. Využití zde najde izolování konkrétního partu nebo výstup na externí mixér. Sluchátkový výstup je prakticky umístěn na čelním panelu. Mikrofonní vstup XLR disponuje fantomovým napájením. Nechybí pár linkových symetrických ¼ vstupů a stereo 1/8 vstup pro smartphony. Samozřejmostí je Midi in/out, stejně jako USB pro přímé přehrávání stylů, midi souborů, mp3 a aktualizaci firmware.

Specifikace 
• Klaviatura: 61 polovyvážených kláves s dynamikou úhozu (C2 – C7 )
• Metoda generovaného zvuku: EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-eXpanded)  
DNC (Defined Nuance Control)
• Upgradovatelný operační systém
• Real eXperience (RX) 
• Interní paměť: 1500 zvuků (včetně Stereo Piano a GM/XG zvuků) + 90 bicích sad (včetně Ambient Drums)
• Uživatelské : 512 zvuků + 128 bicích sad 
• Digitalní táhla: 9 Footages, Percussion, Key On/Off, Leakage (Efektová sekce zahrnuje rotary speaker)
• Styly: 500 hudebních stylů volně konfigurovatelných + 1872 user (uživatelských přednastavení) 
• PCM RAM paměť pro uživatelské zvuky: 400 MB 
• Kompatibilita: Wav, AIFF a SoundFont™; Export pro Wav a AIFF; Edit, Time Slice, Compression Tool 
• Polyfonie: max. 128 hlasů, 128 Oscilátorů
• Displej: Color TouchView™ 7” TFT 
• Efekty: Doprovody/písně: 4 x Insert. 3 x Master (142 x typů)
• Efekty: Stopy: 1 x Insert, 2 x Master (142 x typů)
• Vokální efekty TC Helicon®: Harmonizer (4 hlasy), Double, µMod, Reverb, Delay, Filter, Hard Tune, EQ, Korekce ladění, Kompresor
• Sekvencer: XDS Crossfade Dual Sequencer Player (podpora formátu: MID, KAR, MP3 + lyrics, MP3+G) 
• další funkce: Transpozice, Metronome, Split, Guitar Mode 2, paralelní a fixní NTT, Style Record, Track Edit, Event Edit 
• Disk slot: Micro SD 
• Odolné hliníkové šasi a dřevěné boční panely
• Příkon: 12 Watt  (35 Watt s připojeným PaAS ), 0.5 Watts v režimu standby; 100-240 V, 50/60 Hz
• Zdroj: síťový kabel 230V 
• Rozměry:980 x 364 x 125 mm 
• Hmotnost: 13.9 Kg 
• barva: černá

Vstupy:
• 1 x Damper pedal,
• 1 x Assignable (pedal/switch),
• 1 x Mic/Line vstup Combo XLR (+ gain, fantom),
• 2 x nesymetrické: Left/Mono-Mic,
• 1 x nesymetrický,
• 1 x Gain control (Right/Mono) 

Výstupy:
• 2 x jack - nesymetrický: L / R,
• 1 x jack – symetrický
• 1 x sluchátkový výstup,
• Video Out: 1 RCA typ 
• USB: 1 x Typu A (To Device) + 1 x Typu B (To Host), 2.0 Hi Speed konektivita 
• MIDI: In / Out 

Součást příslušenství:
• Uživatelský manuál
• Stojan na noty
• Accessory DVD (vč. Video manuálů),
• Napájecí kabel 

Volitelné příslušenství:
• PaAS (ozvučovací systém reproduktorů)
• Klávesový stojan ST-SV1
• Expression/Volume pedál EXP-2, XVP-10
• Damper Pedal DS-1H
• Switch Pedal PS-1, PS-3 

alternativní obrázky: KORG Pa4X-61

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu KORG Pa4X-61 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.