FENDER Richie Kotzen Telecaster, Maple Fingerboard - Brown Sunburst

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 50 760 Kč
Cena bez DPH 41 950 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-14%
Doporučená s DPH 58 994 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Informujte se telefonicky, mailem
Dodání na dotaz


Kód produktu: FEN.025-5202-532
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Elektrická kytara, typ: Telecaster, série: Artist, signature model Richieho Kotzena, tělo: jasan, top: žíhaný javor, krk: javor, hmatník: javor, snímače: 1x mini-HB DiMarzio Chopper T + 1x SC DiMarzio Twang King, přepínání sériového / paralelního zapojení, zlatý hardware, barva: Brown Sunburst

Fender Musical Instruments Corporation je již od roku 1946 předním světovým výrobcem hudebních nástrojů. Již od počátku společnost působila jako hudební průkopník, jehož převratné novinky ovlivnily vývoj prakticky všech hudebních žánrů jako je rock´n´roll, country, jazz, blues a mnoho dalších. Snad všichni od amatérských muzikantů až po světově uznávané profesionály znají či používají proslulé nástroje a aparatury Fender. Legendární nástroje jako kytary Telecaster, Stratocaster nebo baskytary Precision a Jazz Bass patřily k prvním svého druhu na světě a dodnes jsou díky svému prvotřídnímu zpracování a neomezené funkčnosti univerzálně přijímány hudebníky jako jedny z nejkvalitnějších nástrojů napříč všemi hudebními styly.

Jsou pojmenovány po slavných legendách a také postaveny přesně dle jejich přání. Ano, jedná se o fantastické signature modely série Artist nesoucí známá jména Clapton, Beck, Vaughan (dokonce oba dva), Malmsteen, Guy, Knopfler, Mayer... a mnoho dalších. Konkrétně na tento nádherný kousek hrává: Richie Kotzen.

Až donedávna byl signature Telecaster Richieho Kotzena, jednoho z nejlepších současných světových kytaristů a talentovaného zpěváka a skladatele, k dispozici pouze na japonském trhu. Nyní se však konečně ocitá v nabídce firmy Fender určené pro muzikanty na celém světě.
Kromě úspěšné sólové dráhy má Kotzen na svém kontě též členství v multiplatinových kapelách Mr. Big a Poison či v jazz fusion projektu Vertú legendárního basisty Stanleyho Clarka. Novinkou je jeho projekt Winery Dogs s basistou Billym Sheehanem a bubeníkem Mikem Portnoyem.
Korpus Kotzenova signature Telecastera je vyroben z jasanu a je vybaven topem z laminovaného žíhaného javoru. Disponuje také výřezy umožňujícími pohodlnou hru (výřez pro břicho na zadní desce a zkosená hrana přední desky), které jsou typické např. pro model Stratocaster.
Javorový krk je vybaven profilem typu large “C”, k dojmu dobře vyhraného nástroje přispívá matný lak krku. Snadné vytahování tónů umožňuje 12” rádius hmatníku vyrobeného z javoru.
Širokou paletu zvuků nabízí kombinace mini-humbuckeru DiMarzio The Chopper T u kobylky a single-coil snímače DiMarzio Twang King u krku. Zvukový potenciál kytary rozšiřuje možnost přepínání sériového a paralelního zapojení snímačů.
K výrazným designovým prvkům patří zlatý hardware, lemování přední desky korpusu, krémový pickguard či podpis Richieho Kotzena na hlavici kytary.
Mezi hlavní přednosti kytary patří:

Snímače DiMarzio
Americké snímače DiMarzio si během svého působení na trhu vydobyly přední místo mezi komponenty, které používají nejvýznamnější kytaristé. Jsou nedílnou součástí zvuku legendárních postav rockové kytary jako jsou Steve Vai, Joe Satriani, Yngwie Malmsteen, John Petrucci a další. Jejich asi nejvýznamnější vlastností je vysoká citlivost k různým finesám sólové kytarové hry, jako jsou flažolety, tapping, hammering, bending, vibrato atd. doplněná schopností snadno vybudit kytarové zesilovače, při současném zachování konkrétnosti jednotlivých tónů.

DP384 The Chopper T Bridge (u kobylky)
Tento mini-humbucker je určen pro kytary typu Telecaster a produkuje tlustý, úderný a výrazný zvuk. Svou koncepcí se podobá například modelu Fast Track T, oproti kterému však disponuje výraznějšími středy a basy.
Ve srovnání s klasickým telecasterovským snímačem nabízí The Chopper T méně twangu a více „těla“, ideálního pro hutný bluesový sound.
Stejně jako Fast Track T je i Chopper T vybaven konstrukcí s dvojitými kolejnicemi, takže nehrozí problémy typické pro snímače s tradičními pólovými nástavci v podobě nevyrovnaného signálu některých strun či brzdění jejich rezonance silnými magnety. A samozřejmě – jako každý humbucker – eliminuje Chopper T nechtěný brum.
V kombinaci s potenciometry s hodnotou 250 KOhm, jimiž jsou většinou vybaveny kytary typu Telecaster, produkuje Chopper T hřejivý zvuk bez ostrých výškových frekvencí. Ve spojení s potenciometry o hodnotě 500 KOhm pak dochází k celkovému projasnění v basech i ve výškách.

DP173 Twang King (u krku)
Když firma DiMarzio začala vyvíjet snímač, který by měl produkovat vintage zvuk Telecastera, jako cíl si stanovila vyprodukovat něco víc, než jen další kopii 40 let starého designu.
Cílem bylo navrhnout snímač, který by kromě těch nejlepších zvuků příznačných pro kytary typu Telecaster a Broadcaster z 50. a 60. let nabízel též vyvážený poměr výrazných čistých basů a hutně znějících výšek.
Snímač Twang King má jedinečnou odezvu na attack trsátka: jemná hra umožňuje dosažení hebkého a čistého tónu, pomocí razantního úhozu naopak můžete vytvořit hlasitější, tvrdší a dynamičtější sound než s jakýmkoli jiným single-coil snímačem.
Tohoto výsledku dosáhla firma DiMarzio díky kombinaci speciálního drátu, ručně kalibrovaných magnetů a zvláštního procesu navíjení cívek snímačů.
Snímač je též dvojitě zavoskován, díky čemuž nemá sklony k mikrofonickému napískávání.

Systém přepínání snímačů
K základní volbě snímačů slouží klasický 3-polohový nožový přepínač (krk / kobylka / oba).
Na místě ovladače tónové clony se nachází otočný přepínač sériového a paralelního zapojení snímačů.

Ladící mechanika Gotoh
Ladící strojky, jimiž je kytara vybavena, jsou výsledkem práce japonské společnosti Gotoh. Ta se díky kvalitě svých výrobků právem řadí do skupiny nejvýznamnějších výrobců špičkového hardwaru.

Nultý pražec z umělé kosti
Nultý pražec vyrobený z umělé kosti umožňuje bohatou rezonanci strun, dlouhý sustain a přispívá ke stabilnímu ladění nástroje.

Elektrická kytara
• Typ: Telecaster
• Signature model Richieho Kotzena (Poison, Mr. Big)
• Série: Artist
• Konstrukce: šroubovaný krk
• Tělo: jasan, výřezy pro pohodlnou hru
• Přední deska: laminovaný žíhaný javor
• Krk: javor
• Profil krku: large „C“
• Hmatník: javor, matný lak
• Radius hmatníku: 12“ (305 mm)
• Počet pražců: 22
• Typ pražců: jumbo
• Snímače: mini-HB DiMarzio DP384 The Chopper T (kobylka) + SC DiMarzio DP173 Twang King (krk)
• Elektronika: 3-polohový přepínač, 1x Volume, 1x otočný přepínač sériového / paralelního zapojení snímačů
• Kobylka: Standard 6-Saddle String-Thru-Body Telecaster, 6 ladících kamenů
• Ukotvení strun: skrz tělo
• Mechanika: Gotoh Cast/Sealed
• Hardware: zlatý
• Pickguard: krémový, 1-vrstvý
• Menzura: 648 mm
• Nultý pražec: umělá kost
• Šířka nultého pražce: 42 mm
• Další designové zvláštnosti: lemování přední desky korpusu, podpis Richieho Kotzena na hlavici
• Barva: Brown Sunburst

alternativní obrázky: FENDER Richie Kotzen Telecaster, Maple Fingerboard - Brown Sunburst

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu FENDER Richie Kotzen Telecaster, Maple Fingerboard - Brown Sunburst zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.