EVE AUDIO SC207

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 11 121 Kč
Cena bez DPH 9 191 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-17%
Doporučená s DPH 13 473 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: EVD.SC207
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Aktivní studiový nearfield monitor s páskovým tweeterem, série SC, dvoupásmový, BiAmp, výkon: 150 W, frekvenční rozsah: 44 Hz – 21 kHz, max. SPL: 106 dB, basový woofer: 6,5“ SilverCone, výškový měnič: páskový tweeter AMT RS2, bassreflex s extrémně nízkým zkreslením, 24bit/192 k Hz převodník Burr-Brown, DSP s možností korekce, vyrovnaná frekvenční charakteristika, lineární průběh vyzařování mimo osu

Společnost EVE Audio založil v Berlíně v roce 2011 Ing. Roland Stenz jako firmu, v níž dovede k úspěšnému vrcholu své představy o dokonalém studiovém zvuku, které předtím 10 let rozvíjel u jiné proslulé německé značky s podobně biblickým jménem (EVE je anglickou variantou ženského jména Eva). Při konstrukci všech svých výrobků uplatňuje EVE Audio nejen čistě inženýrský (technický) přístup, ale snaží také se uplatnit pohled z pozice uživatele a jeho potřeb. Proto všechny monitory EVE Audio disponují inovativními prvky, které usnadňují práci (např. DSP s korekcí prostoru a zámky nastavení), nebo maximalizují věrnost poslechu (páskové tweetery, bassreflexy s nízkým zkreslením).
Naprostou samozřejmostí je také použití elektronických komponentů nejvyšší kvality, z nichž mnohé si firma dokonce sama ve vlastních laboratořích vyvíjí.
 
 
EVE Audio SC207
Model SC207 spadá do kategorie dvoupásmových studiových monitorů střední velikosti a jako takový může být zajímavou volbou pro širokou škálu posluchačů, zejména proto, že jeho velikost i výkon vyhovuje aplikacím v poslechových prostorech různých velikostí a typů.
Jeho vysoký výkon a účinnost dokonale zobrazí i nejskrytější zvukové detaily hudebníkům a producentům pracujícím v domácích studiích. Relativně kompaktní rozměry, jež si nenárokují příliš velkou část pracovní plochy, společně s precizním zvukovým přednesem, ocení rovněž postprodukční profesionálové, působící ve stísněných či prostorově limitovaných režiích.
 
Ke komponentům, jež si společnost EVE Audio sama pro své produkty vyvíjí patří:
 
Woofery SilverCone
Základem basových a středobasových wooferů SilverCone je speciální membrána s povrchem ze skelného vlákna a strukturou plástve, jež jim dodává nejen zajímavý a elegantní vzhled, ale především zajišťuje perfektní tuhost celého systému. Rozpohybování kmitačky má na starost 1“ nebo 1,5“ cívka (v závislosti na modelu), která zaručuje maximální výchylku při zachování absolutní linearity průběhu.
V kmitacím systému wooferu jsou použity měděné krytky, které pomáhají udržovat magnetické pole v okolí cívky co nejvíce symetrické. Výsledkem je velmi nízká úroveň harmonického zkreslení, dokonalá čistota a artikulovanost zvuku i při vysokých hlasitostech. Díky tomu si monitory EVE Audio při malých rozměrech bez problému poradí s extrémně dynamickými signály.
 
 
Páskové tweetery AMT
Páskový výškový měnič AMT (Air Motion Transformer) nabízí zcela novou kinematiku pohybu a společně s ní i vylepšenou reprodukci hudby.
Standardní zvukové měniče fungucjící na prncipu „pístu“ uvádějí vzduch do pohybu vždy v poměru 1:1. Hmotnost vzduchu uvedeného v pohyb tímto způsobem je obvykle mnohem nižší, než hmotnost samotného mechanického systému – z toho vyplývá, že výkon zesilovače se více spotřebuje na samotné uvedení reproduktoru do pohybu, než pro vytvoření zvuku.
Měniče AMT, jejichž podstatou je skládaná membrána s tenkou hliníkovou vrstvou, která transformuje vlastní pohyb mezi svými jednotlivými záhyby a vzduchem v poměru 4:1. To znamená, že vzduch se pohybuje 4x rychleji, než samotná membrána. Díky tomu je reprodukce mnohem čistší, „vzdušnější“ a oproti konvenčním systémům daleko lépe a přesněji reaguje na rychlé transienty.
Membrána má navíc při větší účinné ploše nižší hmotnost, než u konvenčních technologií, což napomáhá dosažení vyšších akustických tlaků.
 
Bassreflex
Basreflexové ozvučnice se díky vyšší efektivitě v pásmu nízkých frekvencí staly v průběhu doby standardem u reproboxů určených pro živé ozvučení i u studiových monitorů. Nicméně v tomto druhém případě je zásadní, jak se konstruktér vypořádá s nepříjemným vedlejším efektem bassreflexu – snížením účinnosti a nárůstem zkreslení při nejvyšších úrovních hlasitosti.
Monitory EVE Audio využívají pečlivě laděný bassreflex, jehož prodloužený zvukovod nemá žádné ostré hrany, jaž by způsobovaly tzv. „bassreflexový hluk“ a z něj plynoucí zkreslení. Výsledkem je pevný a průrazný charakter nízkých frekvencích i při maximální úrovni hlasitosti.
Vyústění zvukovodu je umístěno na zadní straně boxu, takže nenarušuje vzhled monitorů.
 
DSP
Každý reprobox EVE Audio je vybaven precizním DSP, jenž mu poskytuje schopnost perfektního přizpůsobení podmínkám v nichž je používán. Signál mu dodává 24bit/192 kHz převodník převodník Burr-Brown, zaručující vysoké rozlišení a maximální čistotu zpracovávaného signálu Jednoduché a intuitivní ovládání prostřednictvím jediného enkodéru s kruhovým LED indikátorem hodnoty, dovoluje rychlé nastavení hlasitosti, ekvalizace okrajových pásem i speciálních filtrů, které eleminují vliv odrazů při umístění na stole či na hraně mixážního pultu.
Ovládání DSP lze uzamknout a zajistit proti neautorizované či náhodné změně nastavení.
 
 
Technické parametry:
• Aktivní studiový monitor
• série SC
• Konstrukce: dvoupásmová
• Zesilovač: PWM
• Celkový frekvenční rozsah: 44 Hz - 21 kHz (- 3 dB, ve volném poli)
• Reproduktor basový: 6,5“ SilverCone
• Reproduktor výškový: páskový tweeter AMT RS2
• Dělící kmitočet crossoveru: 2,8 kHz
• Max. SPL: 106 dB (@ 1 m)
• Počet zesilovačů: 2 (BiAmp)
• Max. Krátkodobý výkon: 150 W
• Výkon pro woofer: 100 W
• Výkon pro tweeter: 50 W
• Ochrana: limiter
• Konektory vystupu: XLR (sym. 10 kOhm), RCA (nesym. 10 kOhm)
• Spotřeba energie v režimu Standby: 1 W
• Spotřeba energie při plném výkonu: 120 VA
 
• Rozměry: 215 x 330 x 280 mm
• Hmotnost: 8 kg
 
Nastavení:
• Volume: -inf. - +6dB
• High shelf: -5 dB - +3dB (nad 3 kHz)
• Desk filter boost: 0 dB - +3dB (@80 Hz)
• Desk filter cut: -5 dB – 0 dB (@170 Hz)
• Low shelf: -5 dB - +3dB (pod 300 Hz)
• Zámek hlasitosti: dip switch na zadní straně
• Zámek nastavení filtrů: dip switch na zadní straně
 
 

alternativní obrázky: EVE AUDIO SC207

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu EVE AUDIO SC207 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.