EPIPHONE Toby Deluxe V, Rosewood Fingerboard - Ebony

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 7 890 Kč
Cena bez DPH 6 521 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-6%
Doporučená s DPH 8 390 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Informujte se telefonicky, mailem
Dodání na dotaz


Kód produktu: EPI.EBD5EBBH1
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Pětistrunná baskytara, tělo: borovice radiata, šroubovaný krk: javor, hmatník: palisandr, ergonomický korpus, 24 pražců, asymetrický profil krku Tobias, snímače: 2x SC Tobias SCR + SCT, aktivní elektronika Tonexpressor, barva: Ebony

Tradice výroby hudebních nástrojů pod značkou Epiphone sahá mnohem dál, než by si mnozí méně zasvěcení troufali představit. Rodinná společnost s původním sídlem v New Yorku vyráběla vynikající mandolíny, banja, kontrabasy a jazzové kytary již na přelomu 19. a 20. století. Kvalita výrobků byla na tak vysoké úrovni, že od  30. let minulého století sváděla firma tuhé obchodní boje se svým tehdy největším konkurentem, společností Gibson.
V roce 1957 však manageři Gibsonu rozumně usoudili, že nemá smysl s tak osvědčenou konkurencí bojovat a raději značku Epiphone odkoupili a vzali pod svá ochranná křídla.
Od té doby představují nástroje Epiphone jakousi „juniorku“ k prestižním modelům Gibson. Využívají stejná konstrukční řešení, stejné kombinace dřev a velmi podobné, nebo i stejné komponenty jako odpovídající modely Gibson, avšak jejich výroba je více automatizována a probíhá v zemích s levnější  pracovní silou.
Nicméně na rozdíl od dalších značek, které též nesou označení „juniorské“ najdete v produkci Epiphone nejen kytary určené začínajícím hudebníkům, ale i velmi kvalitní, vysloveně profesionální, nástroje střední kategorie. Je to zejména proto, že Gibson si své logo žárlivě střeží a vyhrazuje je pouze pro ty nejšpičkovější, z velké části ručně vyráběné kytary, za něž si bohužel také žádá stejně špičkovou cenu.
Epiphone však dokáže nabídnout prakticky srovnatelnou kvalitu za zlomek této ceny.
 
Pětistrunná baskytara Toby Deluxe V Bass přináší zpět koncepci, jež je výsledkem spolupráce firmy Epiphone a Michaela Tobiase, zakladatele renomované americké firmy Tobias. (Kouzlu baskytar Tobias podlehla řada renomovaných hráčů, mezi které patří například Bootsy Collins, Jimmy Haslip, Dave Pomeroy a mnoho dalších.)
Nástroj je vybaven ergonomickým korpusem vyrobeným z borovice radiata, jenž kromě pohodlné hratelnosti nabízí též dotažený, plný a jasně definovaný basový sound.
K hernímu komfortu a bohatému zvuku přispívá též javorový krk s asymetrickým profilem. Šrouby jsou zapuštěny do patky krku, takže při hře nepřekážejí. Palisandrový hmatník je osazen 24 pražci.
Zvukové možnosti rozšiřuje aktivní elektronika Tonexpressor.
Mezi hlavní přednosti nástroje patří:
 
Snímače Tobias SCT + SCR
Tyto snímače navržené firmou Tobias přispívají k pečlivě dotaženému, bohatému a vyrovnanému zvuku nástroje. Pomocí potenciometru Blend je možné nastavit poměr signálů obou snímačů ve výsledném zvuku.
 
Aktivní elektronika Tonexpressor
Potenciometr Tonexpressor funguje na bázi enhanceru a umožňuje detailní vyladění frekvenčního zabarvení basového signálu. Tuto aktivní funkci lze využít jak při kreativní práci s různými zvukovými odstíny baskytary, tak v případě potřeby zvýraznění basových partů v soundu celé kapely.
K napájení elektroniky slouží snadno přístupná 9V baterie.
 
Asymetrický profil krku „Tobias“
Nástroj je vybaven postupně se zužujícím profilem typickým pro baskytary Tobias.
Je tak umožněna jak pohodlná a rychlá hra v nižších polohách hmatníku, tak pevný úchop, stabilita a hlavně bohatý basový tón figur hraných ve vyšších polohách.
 
• Pětistrunná elektrická baskytara
• Výsledek spolupráce firmy Epiphone a Michaela Tobiase (zakladatel firmy Tobias)
• Menzura: 864 mm
• Konstrukce: šroubovaný krk (4 šrouby zapuštěné do patky krku)
• Ergonomicky tvarovaný korpus
• Tělo: borovice radiata
• Krk: javor
• Profil krku: asymetrický, postupně se zužující od vysokých poloh k nízkým
• Hmatník: palisandr
• Rádius hmatníku: 12“
• Šířka nultého pražce: 48 mm
• Počet pražců: 24
• Lemovka: -
• Pickguard: -
• Hardware: black
• Kobylka: plně nastavitelná
• Ukotvení strun: v kobylce
• Ladící mechanika: premium die-cast
• Kryt výztuhy krku: černý, za 24. pražcem
• Snímače: 2x Tobias SC SCR + SCT
• Elektronika: 1x Blend, 1x Volume, 1x Tone, aktivní elektronika Tonexpressor - enhancer (9V)
• Designové zvláštnosti: logo Tobias na hlavici
• Barva: Ebony

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu EPIPHONE Toby Deluxe V, Rosewood Fingerboard - Ebony zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.