EPIPHONE Les Paul Ultra III, Rosewood Fingerboard - Midnight Ebony

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 19 990 Kč
Cena bez DPH 16 521 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Praha
ihned k dodani 4 ks


Kód produktu: EPI.ENU3MENH1
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Elektrická kytara, série: Les Paul, tělo: mahagon s vrchní dýhou z žíhaného javoru, krk: mahagon, hmatník: palisandr, tenký profil krku SlimTaper, ladící mechanika Grover, snímače: 2x HB ProBucker + akustický snímač NanoMag, aktivní elektronika, ladička, stereo výstup, USB, součástí balení: přístup ke stažení softwaru GuitarRig / USB kabel / nálepka / plakát / imbusový klíč, barva: Midnight Ebony

Tradice výroby hudebních nástrojů pod značkou Epiphone sahá mnohem dál, než by si mnozí méně zasvěcení troufali představit. Rodinná společnost s původním sídlem v New Yorku vyráběla vynikající mandolíny, banja, kontrbasy a jazzové kytary již na přelomu 19. a 20. století. Kvalita výrobků byla na tak vysoké úrovni, že od 30. let minulého století sváděla firma tuhé obchodní boje se svým tehdy největším konkurentem, společností Gibson.

V roce 1957 však manageři Gibsonu rozumně usoudili, že nemá smysl s tak osvědčenou konkurencí bojovat a raději značku Epiphone odkoupili a vzali pod svá ochranná křídla.

Od té doby představují nástroje Epiphone jakousi „juniorku“ k prestižním modelům Gibson. Využívají stejná konstrukční řešení, stejné kombinace dřev a velmi podobné, nebo i stejné komponenty jako odpovídající modely Gibson, avšak jejich výroba je více automatizována a probíhá v zemích s levnější pracovní silou.

Nicméně na rozdíl od dalších značek, které též nesou označení „juniorské“ najdete v produkci Epiphone nejen kytary určené začínajícím hudebníkům, ale i velmi kvalitní, vysloveně profesionální, nástroje střední kategorie. Je to zejména proto, že Gibson si své logo žárlivě střeží a vyhrazuje je pouze pro ty nejšpičkovější, z velké části ručně vyráběné kytary, za něž si bohužel také žádá stejně špičkovou cenu.

Epiphone však dokáže nabídnout prakticky srovnatelnou kvalitu za zlomek této ceny.

V roce 2005 přišla firma Epiphone s pokrokovým modelem Les Paul Ultra, jehož zvukové rozpětí dále rozšířila novou verzí Les Paul Ultra II s působivými elektronickými možnostmi. Nyní přichází s další evolucí tohoto modelu Les Paul Ultra III, který nadčasový tón a nekonečný sustain svého předchůdce rozšiřuje o další možnosti zapojení a celkového využití.

Mahagonový korpus kytary vybavený strategicky rozmístěnými odlehčovacími komorami je doplněn vrchní dýhou z žíhaného javoru třídy AAA. Ta přidává typickému hutnému zvuku mahagonového korpusu patřičnou jiskru a propůjčuje nástroji též výrazný a atraktivní vzhled. Zadní deska disponuje praktickým výřezem pro břicho, který přispívá k vysokému hernímu komfortu.

Ve výbavě nástroje se dále nachází:

Akustický snímač NanoMag, aktivní elektronika, stereofonní výstup, USB

Podstatou originálního zvuku nástrojů Ultra III je akustický snímač NanoMag umístěný v hmatníku hned za posledním 22. pražcem. Zde, v ideálním bodě zvaném „Sweet Spot“, dokáže snímač zachytit všechny zvukové nuance od hlubokých tónů, až po nejvyšší harmonické kmitočty. To vše s neskutečnou věrností a bez jakéhokoli umělého zabarvení nebo rušivých zvuků, což jej výrazně odlišuje od všech ostatních metod snímání akustického zvuku v elektrické kytaře, zejména od nepřirozeně ostrých piezo snímačů umístěných v kobylce.

Snímač využívá 3 magnety ze Samarium Cobaltové slitiny. K případnému doladění zvuku můžete využít elektroniku umístěnou na zadní straně nástroje (napájení 9 V baterií) s aktivními korekcemi Bass a Treble a s možností nastavení úrovně signálu Gain.

Flexibilní dvojice výstupů dovoluje přizpůsobit zapojení aktuálním možnostem. Lze tedy např. zapojit oba typy snímačů samostatně – NanoMag přímo do PA nebo akustického komba a klasické magnetické snímače do aparátu pro el. kytaru, nebo smíchat oba typy snímačů do jednoho výstupu a navzájem nastavit poměry zvukových složek potenciometry Volume. (Potenciometr Volume určený pro nastavení hlasitosti snímače NanoMag je vybaven systémem push-push umožňujícím rychlé a tiché přepínání či kombinaci signálů magnetických snímačů a akustického snímače.)

Pomocí USB výstupu můžete poslat signál magnetických snímačů i akustického snímače Na

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu EPIPHONE Les Paul Ultra III, Rosewood Fingerboard - Midnight Ebony zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.