ELECTRO HARMONIX Memory Boy

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 3 190 Kč
Cena bez DPH 2 636 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: EHX.MBOY
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Kytarový efekt – analogový delay + chorus / vibrato, modifikovaná varianta pedálu Deluxe Memory Man, praktické skladné šasi, délka zpoždění: 30ms – 550ms, vstup pro externí expression pedál, True Bypass, napaječ součástí balení

Proslulá firma Electro-Harmonix zásobuje hudební trh svými výjimečnými výrobky už 40 let. Od vzniku firmy v roce 1968 je její jméno spjato především s kytarovými a basovými podlahovými efekty. Jejich výjimečnost spočívá v několika faktorech. Efekty Electro-Harmonix produkují velmi kvalitní, precizně zpracovaný, příjemný zvuk a zachovávají původní kvalitu zvuku nástroje, k čemuž přispívá také funkce True Bypass, jíž disponuje značné množství efektů Electro-Harmonix. Velmi rozsáhlá nabídka efektů firmy a variabilita jejich nastavení umožňují ovšem také obrovské možnosti experimentování se zvukem nástroje. Při extrémním nastavení je možné dosáhnout mimořádně pestrých a originálních zvukových palet. Další okolností, která činí z krabiček Electro-Harmonix něco naprosto výjimečného, je jejich robustnost a nekompromisní vintage vzhled.
Řada efektů Electro-Harmonix hrála při vývoji hry na elektrickou kytaru natolik zásadní roli, že jsou dnes plným právem označovány jako legendární. Vůbec první pedál firmy, dodnes velmi žádáný distortion Big Muff pomáhal vyvíjet Jimi Hendrix, hojně jej používal Carlos Santana, David Gilmour (Pink Floyd) nebo Cliff Burton (Metallica). Obrovské popularity v v 70. letech dosáhl phaser Small Stone, často používaný také ve spojení s jiným nástrojem než kytarou, na svých nahrávkách ho takto využil například skladatel a klávesista Jean-Michel Jarre.
Mezi další slavné efekty firmy Electro-Harmonix dále patří například reverb Holy Grail, delay Memory Man, flanger Electric Mistress nebo sampler Instant Replay.
Nabídka firmy Electro-Harmonix dále zahrnuje jak méně obvyklé efekty jako jsou loopery a syntezátory, tak další praktické a tradiční pedály a efekty jako jsou například oktávery, chorusy, kompresory, ekvalizéry, lampové preampy, nebo přepínače signálu – line selectory.
Od poloviny 90. let patří do sortimentu firmy také široká paleta velmi kvalitních lamp do kytarových zesilovačů.
Výrobky Electro-Harmonix jsou v současnosti používány obrovským množstvím hudebníků napříč všemi hudebnímy žánry. Nalezneme je ve vybavení kapel Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, System of a Down nebo Yeah Yeah Yeahs, ale také třeba u fusion banjisty Bély Flecka a jeho kapely Flecktones.

Analogový pedál Memory Boy koncepčně vychází z tradice slavných delay pedálů firmy Electro-Harmonix, jako jsou modely Memory Man a Deluxe Memory Man.
Pedál představuje prakticky modifikovanou a finančně snadněji dostupnou variantu těchto klasických efektů a navíc disponuje moderním skladným šasi, které vám ušetří spoustu místa v pedalboardu.
Kromě hladkého analogového delaye nabízí Memory Boy také následnou modulaci zpožděného signálu pomocí vibrata či chorusu.
Potenciometr Delay slouží k nastavení délky zpoždění v rozpětí 30ms – 550ms, ovladač Feedback je určen k volbě počtu opakování zpožděného signálu.
Zpožděný zvuk můžete dále modifikovat pomocí dvou dalších efektů – na výběr je pomaleji kmitající chorus a rychlejší vodnaté vibrato. Charakter modulace lze detailně vyladit prostřednictvím speciálního přepínače, jenž umožňuje volbu ze dvou typů vlnové křivky efektů (čtvercová / trojúhelníková).
Velmi praktickou součástí výbavy pedálu je možnost připojení externího expression pedálu, jímž lze ovládat buď délku zpoždění nebo rychlost kmitání chorusu či vibrata. Expression pedál není součástí balení.
Ovladač Blend umožňuje nastavení poměru původního kytarového signálu a zpožděného signálu na výstupu efektu.
Díky rozsáhlým možnostem modulace zvuku lze pedál využít jak k jemnému dobarvení původního signálu, tak k množství šílených zvukových experimentů.
Součástí balení je adaptér.

• Analogový delay + chorus / vibrato
• Modifikovaná varianta pedálu Deluxe Memory Man
• Možnost obohacení zpožděného signálu další modulací (chorus, vibrato)
• Délka zpoždění: 30ms – 550ms
• Ovládání délky zpoždění či rychlosti kmitání chorusu / vibrata pomocí externího expression pedálu (není součástí balení)
• Možnost využití s různými nástroji i zpěvem
• Napájení: 9V baterie či adaptér 9V/45mA – je součástí balení
• True Bypass
• Šasi: bytelné, moderní, skladné, šetří místo v pedalboardu

Ovládání:
• Delay – délka zpoždění
• Feedback – počet opakování zpožděných tónů nebo echa
• přepínač Vibrato / Chorus / Exp. Pedal – volba typu modulace a funkce expression pedálu
• přepínač tvaru vlnové křivky chorusu a vibrata (čtvercová / trojúhelníková)
• Depth – úroveň přidané modulace ve výsledném zvuku
• Blend – poměr původního a zpožděného signálu na výstupu

Konektory:
• 6,3mm Input – nástrojový vstup
• 6,3mm Output – výstup
• 6,3mm Exp. Pedal – vstup pro expression pedál
• vstup pro adaptér

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:


Hledat ukázky a videa produktu ELECTRO HARMONIX Memory Boy zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.