DBX 676

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 28 460 Kč
Cena bez DPH 23 521 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-11%
Doporučená s DPH 31 990 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Praha
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: DX_.DD 676
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Profesionální jednokanálový channel strip, elektronkový předzesilovač třídy A, nástrojový vstup, široké možnosti nastavení vstupního zisku, semiparametrický ekvalizér, compressor, možnost paralelní komprese, sidechain, OverEasy, limiter, VU metr

dbx 676 je profesionální jednokanálový channel strip, který představuje to nejlepší ze 40-ti leté historie firmy dbx.


Předzesilovač:
Elektronkový předzesilovač třídy A pracuje s vysokým napětím 250 V, kromě mikrofonního signálu (XLR vstup) však umí zpracovat i nástrojový signál (HiZ ¼“ jack). Koncepce předzesilovače je inteligentně rozdělena na dvě skupiny – GAIN zde zastupuje vstupní zesílení předzesilovače a vybuzení výběrové elektronky 12AU7A, zatímco potenciometr POST TUBE ATTENUATION plní funkci následného útlumového článku. Díky této kombinaci lze dosáhnout široké palety zabarvení od zcela čistého až po jasně zkreslený zvuk – jednoduše nastavte GAIN dle požadovaných preferencí a pomocí POST TUBE ATTENUATION snižte celkovou hlasitost na vhodnou úroveň. Celková úroveň zesílení je max. 55 dB. Signalizační LED indikuje přebuzení na vstupu následujícího segmentu Channel Stripu – tedy EQ. Sekundární funkcí LED je indikace žhavení elektronky – funguje, pokud je potenciometr TUBE ATTENUATION na hodnotě 0dB.
Mezi další vlastnosti patří možnost fantomového napájení +48 V, 20dB PAD, otočení fáze a 80 Hz low cut filtr. Preamp dále disponuje INSERT bodem a direct výstupem (linka XLR nebo ¼“ jack).
 

Equalizer:
Semiparametrický ekvalizér poskytuje dostatečný rozsah k následné korekci signálu z předzesilovače. K tomu slouží celkem 3 pásma. LOW a HI disponují filtry shelving a jsou fixně nastavena na 100 Hz respektive 10kHz s rozsahem -15 až +15 dB a poklesem 12dB/oktáva. Středové pásmo MID disponuje laditelnou frekvencí v rozmezí 100 Hz až 8 kHz a přepínatelnou strmostí bell filtru (norm. Q = 0.9, tlačítko NARROW Q = 2.9). Nechybí ani možnost celý EQ segment vyřadit ze signálové cesty.

Compressor:
Úprava dynamiky signálu, to je oblast, ve které dbx exceluje. V dnešní době, kdy je díky špičkovým AD/DA převodníkům nahrávat s obrovským dynamickým rozsahem se od komprese signálu při náběru pomalu upouští. Profesionálové se však shodují na tom, že vícenásobná – postupná komprese je mnohem přirozenější. Právě na pozici prvního dynamického procesoru se skvěle hodí model dbx 676. Díky extrémně rychlému attacku i release se kromě zpěvu a jednotlivých nástrojů výborně hodí pro bicí i další perkusivní nástroje, dodá signálu analogový nádech, příjemnou hebkost a hlavně vyrovnanou konzistenci. Navíc díky nezávislému výstupu předzesilovače lze paralelně s dynamicky upraveným signálem zaznamenat i neefektovaný, např. pro případ špatně zvolené komprese nebo pro efektivní práci s paralelní kompresí atd.
Co se týče ovládání, najdeme zde klasické prvky, které plně pokryjí potřeby náročného zvukaře. Nechybí ani SIDECHAIN INSERT, OverEasy nastavení a další.

Limiter:
Záverečný modul channel stripu představuje PeakPlus limiter, který pracuje prediktivně a je speciálně navržený pro kritické nahrávání. Záběr limiteru indikuje samostatná LED, bypass Limiter sekce je možný pouze zároveň se sekcí compressoru. Výstup představuje linkový signál s konektory XLR nebo ¼“ jack.

VU metr:
Podsvícený VU metr ukazuje vstupní či výstupní hladinu signálu, popřípadě slouží k idikaci rozsahu redukovaného zisku u compressoru/limiteru.

Technické parametry:
• Frekvenční rozsah (mic): 20 Hz až 50 kHz, +0/-1dB, 40 dB gain
• Frekvenční rozsah (HiZ): 30 Hz až 70 kHz, +0/-1dB, unity gain
• THD+Noise: Mic In to Line Out 0.25%,Instr. to Line Out: 0.2%
• EIN: -123 dBu with a 150 / 22 Hz to 22 kHz
• Impedance (mic): 1.9 kOhm
• Impedance (HiZ): 500 kOhm
• Impedance (preamp insert send/return): 50 ohm / 20 kOhm
• Impedance (linkové výstupy): 30 Ohm (sym.) / 15 ohm (nesym.)
• Impedance (sidechain out/in): 1 kOhm / 50 kOhm
• Elektronka: 12AU7A
• Rozměry: 1U 4.4 cm x 48.3 cm x 17.5 cm
• Hmotnost: 2.3 kg

alternativní obrázky: DBX 676

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu DBX 676 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.