CORT Earth 70E-W Natural Satin

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 7 390 Kč
Cena bez DPH 6 107 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Uh. Hradiště, Praha
ihned k dodani > 10 ks


Kód produktu: COR.Earth 70E W NS
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Elektroakustická kytara, série Earth, rezonanční deska: smrk-masiv, zadní deska a luby: mahagon, krk: mahagon, širší hmatník, snímač Fishmann Sonicore, elektronika: Fishman Isys Plus, 2-pásmový EQ, ladička, barva: Natural Satin

 
CORT Earth 70E-W Natural Satin
 
Cort 70E-W je šestistrunná elektroakustická kytara ze série Earth s mírně rozšířeným nultým pražcem. Tato modelová řada se drží tradičních konceptů výroby kytar a přináší osvědčený zvuk a klasický vzhled. Nástroje Earth jsou určeny začátečníkům i pokročilým, kteří v přívětivé cenové relaci očekávají kvalitní konstrukci a skvělý tón. Model 70E-W konstrukčně vychází z kytar tvaru dreadnought. Má průrazný zvuk se zvýrazněnými vyššími středy a výškami, podílí se na něm i „open pore“ povrchová úprava, která nebrání rezonanci dřeva a zachovává jeho přirozený tón.   
 
Vlastnosti
Tělo kytary je vyrobeno z mahagonu, rezonanční deska je z masivního smrku sitka. Zvuk výrazně ovlivňuje vroubkovaná výztuha uvnitř korpusu. Krk nástroje je mahagonový, osazený je palisandrovým hmatníkem čítajícím 20 pražců. Plastový nultý pražec je široký 45 mm a menzura nástroje činní 643 mm. Kobylka je vyrobena z palisandru, díky speciálnímu tvarování lépe přenáší vibrace do těla nástroje a umožňuje pohodlnější hru. Spolu s kobylkou se o bezchybné ladění starají mechaniky Die-Cast s černými plastovými kolíky. O zpracování zvuku se stará piezo snímač Fishman Sonicore spolu s elektronikou Fishman Isys+, která umožňuje nastavení hlasitosti, basů, výšek a umožňuje otočení fáze zpracovávaného signálu. Nástroj disponuje vestavěnou chromatickou ladičkou. Kytara je vyrobena v odstínu Natural Satin, klasický vzhled podtrhuje jednoduchá rozeta, lem ze slonoviny, pickguard z imitace želvoviny a ornament na hlavě nástroje.
 
Specifikace
•    Typ: elektroakustická, šestistrunná
•    Tvar: dreadnought
•    Tělo: mahagon
•    Top: masivní smrk sitka
•    Krk: mahagon
•    Hmatník: palisandr
•    Počet pražců: 20
•    Nultý pražec: 45 mm, plast
•    Menzura: 643 mm
•    Kobylka: palisandr
•    Mechaniky: Die-Cast
•    Snímač: Fishman Sonicore
•    Elektronika: Fishman Isys+
•    Ovládání: volume, bass, treble, phase, tunner
•    Vestavěná ladička: ano
•    Struny: D‘Addario USA EXP16 Light 
•    Barva: Natural Satin
 
O značce Cort 
Společnost Cort Guitars byla založena v Jižní Koreji v roce 1960. Tehdy se, ještě pod názvem Soo Doh Piano, specializovala na dovoz pian. Rozšíření činnosti o výrobu hudebních nástrojů vedlo na začátku osmdesátých let dvacátého století k přejmenování na Cort Musical Instruments, první kytary s tímto označením uvedla společnost na trh v roce 1982. V roce 1995 otevřela společnost další továrnu v Indonésii, kde se vyrábějí především nástroje levnějších sérií. Cort ve svých továrnách (od roku 1999 i Čína) vyrábí rovněž levnější nástroje jiných značek (Ibanez, Kramer, Schlecter). Filosofie společnosti vždy upřednostňovala kvalitu před cenou a dokázala tak uspokojit požadavky úplných začátečníků i ostřílených profesionálů. Kvalitu nástrojů Cort potvrzuje i plejáda umělců, kteří na ně hrají. Mezi ty nejznámější patří Frank Gambale nebo Matthew Bellamy (Muse).

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu CORT Earth 70E-W Natural Satin zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
avatar
Radomír Novák   |   poslat email   |  22. listopadu 2018, 06:59

Zvuková síla a výkonnost kytary CORT Earth 70 W NS
Pozitiva
• Zvuková síla a výkonnost od začátku, zvláště pak při strunách alespoň 12-52 light, doporučuji drátové struny H 015 a E 012 - od výrobce D Addario a ostatní 4 motané od firmy Martin SP Acoustic (sametový a velmi silný zvuk a sustain).
• Už jak jsem ji zkoušel v prodejně, neměla konkurenci (a to jsem ji zkoušel na vícero místech v republice) a až Sigmy za 17.000 měly odpovídající zvukové parametry (měly už rozsáhlejší alikvóty ve spektru tónů, ale stejnou sílu měla tato Cortka, jenže už za 5.000.
• Doporučuji ještě vyměnit stávající sedlový pražec, o který se opírají struny v kobylce a také i ořech - 1. pražec (budou určitě z buvolí kosti, ale většinou čínské, takže jakoby z plastu) za jiný z vysokopevnostního tvrdého materiálu TusQ věrně napodobujícím pravou slonovinu (pásek sedlového pražce jsem sehnal v Brně přímo z dílny mistra opraváře za cca 160 Kč) a pak to byla teprve šupa. Pozor ale opět na to, aby to nebyla čínská napodobenina. Já jsem měl originály z Německa (přes firmu Furch, když ještě měla svoji prodejnu nad Zelňákem.) Za to jim dodnes velice děkuji.
• Jak si struny sedly, kytara začala hrát mnohem hlasitěji a výrazně se zvětšil dozvuk a zvuková kvalita při výstupu rezonančním otvorem.
• Je přitom mnohem zvučnější než dražší Cort 100 RW, což mě překvapilo.
• Navíc krk širší o 2 mm (ze 43 na 45 mm) je při hraní akordů lepší (A) a na rychlost v sólech to ještě nemá vliv. Vřele každému doporučuji.
• Při hraní za šera bílá výložka krku - výborný pomocník na orientaci. Je ale pravdou, že u některých kytar tohoto samého typu jsem ji neviděl. Nevíte proč se toto děje ?
• Vynikající a asi nejlépe řešený tvar palisandrové kobylky se sníženým vybráním v místě kolíčků pro ostřejší a vyšší úhel strun na sedlovém pražci značně zlepšuje přenášení zvuku strun do rezonanční desky. Takový dělá ještě Dowina a jinak to v této ceně nenajdete - super. Jinak kolíčky také z TusQu, nikoli plastové.
• Kytara má taky ztenčené X-brace výztuhy horní rezonanční desky, což způsobuje ve výsledku výrazně silnější akustický výstup. Takže při výrobě jsou používány již nejnovější poznatky a trendy. Přitom je mi známo, že se tato záležitost provádí až u mnohem dražších akustických kytar.
• Vybírejte kytaru vždy s výraznějšími co nejhustšími a také pravidelnými léty dřeva na horní rezonanční desce a také s co nejtenším kvalitním lakem (raději mat), dneska již s povrchem OP (Open pore).

Negativa
• Chybí orientační puntíky na hmatníku a z boku na bílé výložce krku přímo na 3. pražci !!!!! Proč ?! Nechápu. Pouze designová záležitost nebo dle počátku perleťového puntíku zde až na 5. pražci se má upozornit na pozici, kde se ladí struny ? To se mi ale nezdá. Tohle ale není v současnosti pouze výsadou na výrobcích od firmy CORT, objevuje se to i u jiných firem, např u Sigmy apod. Musel jsem si to tam udělat sám.
• Nejhlubší struna E je více vzdálená směrem ven od ostatních 5 strun, proč je to provedeno? Opět jsem si to musel spravit sám. Máte ještě někdo podobné zkušenosti, vysvětlí mi to prosím někdo? (608 072 861)
Po 4 letech přesného ladění (doporučuji ladičku Korg Rimpitch umístitelnou do rezonančního otvoru - nemusí se oddělávat - super – samozřejmě, když namáte elektroakustiku s ladičkou), jsem velmi spokojen a neměnil bych ani za nic.
Mám ještě i 12strunku od Corta a nádhera. Jistěže pak bude ještě záležet přímo na tom kterém určitém nástroji, u kterého můžete objevit nejlépe nadstandardní rezonanční desku a tím pádem vyvážený silný zvuk nejen v basech a středu, ale i ve výškách. Proto ještě před zakoupením nástroje objeďte vícero prodejen ve větším městě, kde si nástroj důkladně prohlédněte a odzkoušejte. Dělejte si ale navíc dobré ostré foto rezonanční desky a pak už po zhodnocení všech zamíříte ještě jednou do některé z nich určitě najisto.
Kytaristé i kytaráři se shodují na tom, že akustické kytary ožívají při použití nultých pražců a kobylkových sedel z materiálu TUSQ od společnosti Graph Tech. TUSQ je účinnější při přenosu vibrací na vrchní desku kytary. Výsledkem je čistý zvuk, zvonivý ve výškách a úžasně otevřený ve spodních frekvencích. Zkuste osadit Váš nástroj nultým pražcem a sedlem TUSQ a okamžitě uslyšíte výrazný rozdíl. Materiál TUSQ má čistý tón jako slonovina, avšak neposkvrněný úbytkem, způsobeným přirozenou pórovitostí slonoviny nebo kosti. Kvalita nástroje vzroste, protože na rozdíl od přírodních materiálů, TUSQ zabezpečuje přenos zvuku z dílu na díl nástroje daleko jistěji. Materiál TUSQ prochází tepelným zpracováním a kalením olejem, což způsobuje velikou pevnost každého místa výrobku. Používáním TUSQ materiálu rovněž omezujeme tlak na přírodu a životní prostředí. A na závěr-několik jmen, na jejichž kytarách se produkty firmy Graph Tech běžně objevují: Taylor, Larrivee, Gibbon, Ovation, Rick Turner, Breedlove, Manuel Rodrigues, Rainsong, Carvin, Landova a další...

Hodnocení produktu:   8 z 10 8 z 10
Celkové hodnocení produktu:   Hlasovalo celkem uživatelů: 1   Průměrné hodnocení: 8,00 z 10 (8,00 z max 10)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.