ART VLA-500

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 6 900 Kč
Cena bez DPH 5 702 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-8%
Doporučená s DPH 7 490 Kč
Doprava ČR: zdarma
Doprava SR: zdarma
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno
ihned k dodani 1 ks


Kód produktu: YAR.AY VLA500
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Špičkový optokompresor, modul do rackového systému 500, legendární optické obvody PRO-VLA, přídavné obvody pro zdůraznění harmonických kmitočtů a větší průraznost, možnost stereo a vícekanálového linkování většího počtu modulů, LED metry

Americká firma ART (Applied Research and Technology) byla založena v roce 1984 bývalými zaměstnanci společnosti MXR. Tvoří jí tým hudebníků, techniků a nadšenců do nahrávání. Již od počátku je jejím cílem vytvořit novou řadu vysoce kvalitních a přitom cenově dostupných produktů v oblasti audio techniky a probořit tak hranici mezi drahým vybavením a nejlevnějšími výrobky, které nevyhovují potřebám sofistikované práce se zvukem.
Díky bohaté historii, loajalitě a spokojenosti zákazníků firma neztrácí inspiraci a drží se své původní filosofie, přičemž využívá i moderních technologií ke zlepšení svých služeb, inovaci a rozšíření produktového portfolia.
Mezi nejznámější a nejoceňovanější výrobky patří kvalitní elektronkové předzesilovače série MPA nebo kompresory PRO VLA. Největší část produktové nabídky firmy ART však tvoří malé oblíbené předzesilovače řady MP a dále různé DI boxy, line mixery a signálové convertory, které vynikají promyšleným designem a funkcemi.
Značka ART tedy představuje výhodné audio řešení, ať již pro začínající hudebníky, či zkušené profesionály, které vždy poskytne vysokou kvalitu, univerzálnost a spolehlivost s ohledem na příznivou cenu.
 
ART VLA-500
Firma ART se typem VLA-500 připojila k početné řadě výrobců modulů pro stále populárnější modulární rack série 500 – tzv. „Lunchbox“ .
VLA-500 využívá obvody Vactrol, shodné s legendárním optickým kompresorem Pro-VLA a je tak jedním z mála konstrukčně čistých optokompresorů určených pro racky série 500 na trhu.
Vedle neuvěřitelně jemné a neslyšitelné komprese i schopnosti celkové kontroly nad dynamikou signálu, nabízí také dvě přídavné uživatelské funkce, jež z VLA-500 činí jeden z nejuniverzálnějších procesorů v dané kategorii.
Obvod Punch představuje J-FET Enhancer, schopný doplnit signál o potřebné sudé harmonické, jež zvuku dodají plnější a průraznější zvuk. Současně dokáže vychytat rychlé agresivní špičky, které mohly uniknout pomaleji pracujícímu obvodu Vactrol.
Obvod označený Grit přidává decentní frekvenčně závislé zkreslení, umožňující citlivé a kreativní zvýraznění nástroje v celkové mixáži. Dokonale funguje například s bicími, perkusemi, dechovými, nebo žesťovými nástroji a navíc dokáže rozjasnit a dodat čitelnost také sólovému vokálu.
V režimu Bypass oba obvody nijak neovlivňují zvuk a nechávají VLA-500 předvádět tu nejčistší optickou kompresi, která se dokonale snoubí se sólovými nástroji a čistými vokály.
Oproti jiným kompresorům série 500 nabízí VLA-500 unikátní možnost linkování většího počtu modulů pro stereofonní či vícekanálové operace.
 
Rackový systém 500
Rackový systém Series 500 tvoří jednak racková dokovací stanice, poskytující napájení a všechny konektory a k ní připojené moduly v podobě předzesilovačů, DI boxů, EQ, kompresorů, filtrů apod.
V dnešní době je na trhu množství dokovacích stanic (stejně tak modulů), které se liší počtem slotů, možnostmi routingu a dalšími funkcemi či drobnostmi (sluchátkové výstupy apod.). Vzhledem k unifikaci základních parametrů celého systému však lze použít moduly i stanice různých značek a vzájemně je kombinovat. Standardní výška modulů činí 5,25“ (asi 13,33 cm).
U zrodu systému stála firma API, která vytvořila první modulární chanel strip a tento systém pojmenovala Lunchbox. Toto jméno nakonec celý systém Series 500 komerčně proslavilo a pro mnohé je synonymem celého systému,
V dnešní době je rackový systém Series 500 již poměrně známým a zaběhlým standardem v oblasti profesionálního audia a je oblíbený zejména pro svou modulární variabilitu, možnost jednotného napájení (odpadá potřeba individuálních síťových kabelů a zásuvek), svobodu řazení a interní routing signálu (opět šetří patch kabely) mezi moduly či mobilitu.
Kromě značek, které stály u přímo u zrodu tohoto systému v čele s API, APHEX či TONELUX nabízí své výrobky mnoho dalších zvučných jmen (např. DBX, RADIAL, FOCUSRITE, DRAWMER, SSL, NEVE, MOOG, EMPIRIAL LABS, ELYSIA, MILLENIA, GREAT RIVER, CARTEC AUDIO, DAKING, BAE, LINDELL AUDIO a další), ale i menší firmy (např. SM Pro AUDIO či GOLDEN AGE PROJECT), jejichž prioritou je oslovit také menší a domácí studia.
 
 
Technické údaje:
• Optický kompresor pro modulární rackový systém 500
• Legendární obvody PRO-VLA
• Frekvenční rozsah: 40 Hz - 16 kHz
• Volitelné obvody pro další úpravu zvuku Punch a Grit
• Ovladače: \threshold, Ratio, Output
• Možnost linkování většího počtu modulů pro stereo a víceknálové operace
• LED měřiče úrovně
• EIN: -102 dBu (A)
• Vstupní impedance: 10 kOhm
• Výstupní impedance: 100 Ohm
• Vstupní úroveň: +20 dBu
• Výstupní úroveň: +20 dBu
• Max zisk: +20 dB
• Frekvenční rozsah: 20 Hz – 100 kHz (+/- 0,5 dB)
• Dynamický rozsah: >120 dB
• Attack: 0,25 – 50 ms
• Release: 150 ms – 3 s
• Ratio: 2:1 – 20:1
• Max GR: 30 dB
• THD: < 0,003 (@1 kHz)
• Hmotnost: 0,32 kg

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu ART VLA-500 zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.