AKG D112 MKII

 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 2 830 Kč
Cena bez DPH 2 339 Kč
Sleva
(platí do vyprodání zásob)
-27%
Doporučená s DPH 3 875 Kč
Záruka: 36 měsíců
Doba dodání 1-2 dny, osobně ihned k odběru na prodejně v: Brno, Uh. Hradiště, Praha
ihned k dodani 5 ks


Kód produktu: AKG.AKG D112 MKII
 
splatky
Nákup na splátky
on-line nebo na našich prodejnách
více »
splatky
Propagujte nás
A získejte další výhody !!!
více »
ok
30 dní na vrácení zboží
více »
volejte zdarma
Volejte k nám ZDARMA
bezplatná linka:
800 111 170
více »

Mikrofon pro velký buben, baskytaru, kontrabas, tubu a další nízkofrekvenční nástroje, konstrukce: dynamická, směrová charakteristika: kardioida, frekvenční rozsah: 20 Hz – 17 kHz, max. SPL: 160 dB, ohebný kloub

 
AKG D112 MKII
 
AKG D112 MKII je profesionální dynamický mikrofon pro ozvučení velkého bubnu. Inovovaný model zachovává stejný zvukový charakter jako předchozí verze, nově je však vybaven flexibilním kloubem, který umožňuje jednodušší a přesnější umístění vůči snímanému zdroji. Velká membrána s nízkou rezonanční frekvencí je schopna pevné a silné odezvy hluboko pod frekvencí 100 Hz. Kromě studiového a pódiového ozvučení velkého bubnu lze D112 MKII s úspěchem využít také pro snímání jiných nízkofrekvenčních nástrojů, jako je například baskytara, kontrabas nebo tuba.
 
Vlastnosti
D112 MKII je schopný bez jakéhokoliv zkreslení zpracovat zvuk s akustickým tlakem až 160 dB. Frekvenční rozsah mikrofonu se pohybuje v rozpětí od 20 Hz do 17 kHz, s vyrovnaným a plným průběhem pod hranicí 100 Hz a zdvihem v pásmu kolem 4 kHz. Tyto ideální vlastnosti pro snímání velkého bubnu přinesly modelu D112 mimořádnou oblibu mezi zvukaři i bubeníky a vydobyly mu postavení referenčního modelu v dané kategorii. Verze MkII dále vylepšuje svou výkonnost prostřednictvím integrované cívky pro kompenzaci hluku, která udržuje nežádoucí interference na absolutním minimu. K přesnému zaměření zdroje přispívá také kardioidní směrová charakteristika.
 
Dynamické mikrofony AKG
Dynamické mikrofony mají ve výrobním programu společnosti AKG nezastupitelné místo a ve zvukařském světě představují kvalitativní standard při pódiovém a studiovém ozvučování. Oceňovány jsou pro svou vysokou mechanickou odolnost a schopnost snímání zdrojů s vysokým akustickým tlakem. Zvukaři, hudebníci, producenti a zvukoví inženýři mohou vybírat z široké nabídky modelů, které se liší určením (mikrofony pro ozvučení zpěvu a hudebních nástrojů, mikrofony pro vysílací studia), konstrukcí a směrovou charakteristikou. Společným jmenovatelem pro všechny je vždy skvělý zvuk.
 
Specifikace
•    Použití: velký buben, basové nástroje (baskytara, kontrabas, tuba, trombon)
•    Dynamický nízkofrekvenční mikrofon
•    Směrová charakteristika: kardioida
•    Frekvenční rozsah: 20 – 17 000 Hz
•    Maximální akustický tlak: >160 dB
•    Citlivost: 1,8 mV/Pa (-75 dBV)
•    Impedance: 200 ohmů
•    Konektor: třípinový XLR
•    Rozměry: 115 x 70 x 126 mm
•    Hmotnost: 300 g 
 
O značce AKG 
Akustische und Kino-Geräte je původní název rakouské společnosti na výrobu sluchátek a mikrofonů. Její produktové portfolio zahrnuje výrobky, které kvalitou a perfektním přenosem zvuku nadchnou příležitostné posluchače i opravdové audiofily. Pomyslný základní kámen společnosti položili ve Vídni v roce 1947 fyzik Rudolf Görike a inženýr Ernst Pless. Jejich původním plánem byla výroba reproduktorů a projektorů do kin. Brzy však svou nabídku rozšířili o klaksony do aut, sluchátka a polštářové reproduktory. Značka AKG se po celém světě definitivně proslavila v roce 1953, kdy na trh uvedla mikrofon D12, který v průběhu let dále zdokonalovala. V 90. letech 20. století přešla pod společnost Harman International Indrustries a následně vznikly její dceřiné odnože například v Německu a ve Spojených státech. Na počátku 90. let byly v rámci projektu Audimir produkty společnosti AKG vyslány do vesmíru, kde byly součástí simulace uzavřeného prostoru v otevřeném vesmíru. V roce 2010 byla značka AKG oceněna cenou Grammy v oblasti nahrávání, následně její sluchátka K845BT získala v letech 2014-15 ocenění EISA Awards, kde byla označena za produkt sezóny v kategorii sluchátek. 

alternativní obrázky: AKG D112 MKII

navigátor produktů (produkt se nachází také v těchto kategoriích):

ukázky produktu, videa:

Hledat ukázky a videa produktu AKG D112 MKII zde »

TIP: podržte CTRL a klikněte na odkaz výše a Youtube Vám vyhledá videa v nové záložce Vašeho prohlížeče
Zatím nejsou žádné příspěvky do diskuze.
Buďte první :-)

Jméno nebo přezdívka:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách

Váš email:
* pokud jste přihlášeni, vyplní se automaticky dle Vašeho nastavení v uživatelských službách
* Email je chráněn proti vyhledávání spamovými roboty. Na stránce se vůbec nezobrazuje a otevření poštovního klienta obsluhuje speciální skript.

Váš příspěvek:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow

Hodnocení produktu (10=nejlepší, 1=nejhorší):

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
nechci hodnotit


img

Upozornění:
Diskuze slouží výhradně k výměně zkušeností o produktu. Dotazy na dostupnost, objednávky, ceny ani další dotazy adresované pracovníkům AUDIOTEK MUSIC CENTER nemohou být touto cestou zodpovězeny a budou proto smazány. Využijte prosím bezplatné linky 800 111 170, nebo email na našeho operátora shop(zavinač)musiccenter.cz, kde vyřídíme nebo zodpovíme jakýkoliv Váš požadavek nebo dotaz.

V případě, že jste nespokojeni s přístupem kteréhokoliv pracovníka z našeho teamu, napište nám prosím na email feedback(zavinač)audiotek.cz, kde se Vaší případnou stížností budeme podrobně zabývat. Naší prioritou je především Vaše spokojenost, zajímá nás proto Váš názor, jelikož se učíme od Vás.